Anasayfa » GENÇLİK » Zorunlu bağış protestosuna gözaltı

Zorunlu bağış protestosuna gözaltı

Sultanbeyli Kız Meslek Lisesi’nde bağış toplanmasına karşı çıkan veliler basın açıklaması yaptı, gözaltına alındı.

Her yılki gibi “Okullarda zorunlu bağış toplanmayacak” sahte açıklamaları yapılmaya devam ediliyor, tabii ki zorunlu bağışlar da.

Zorunlu bağışın toplandığı binlerce okuldan birisi de Sultanbeyli Kız Meslek Lisesi. Bağışı veremeyen öğrencilerin kayıtları bu okulda da yapılmıyor. Zorunlu bağış çilesine karşı çocuklarına sahip çıkmak isteyen veliler, bu dayatmaya karşı çıkarak tepkilerini dile getirdiler.

Bu okulda zorunlu bağış toplanmaktadır… Paralı eğitim is-te-mi-yo-ruz!” pankartını açan öğrenci velileri, okul önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Okul müdürü tarafından muhatap alınana kadar da okul önünde bekleyeceklerini ifade ettiler.

Fakat devreye polis girdi. Bağış ödemeyi reddettikleri için çocuklarının okula kayıtları yapılmayan veli anne Arzu Sancak ve baba Mustafa Sancak’ı hiçbir uyarı yapmadan apar topar gözaltına alan polis, aileyi Sultanbeyli Ahmet Yesevi Karakolu’na götürdü.

Öğrenci ve velileri üzenleri üzerim” açıklaması yapan bakan Dinçer’in bu sözlerle ne kastettiği böylece daha iyi anlaşılmış oldu.

(Eğitim Emekçileri Derneği)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*