Anasayfa » GENÇLİK » Zor soru (2)

Zor soru (2)

Ne olacak bu KPSS’nin hali?…
Rekabet olacak!

“sesiniduyur.org” sitesinden, olduğu gibi aktarıyoruz:
“Sitemize yapılan müracaatlardaki konular o kadar fazla cevap vermekte zorlanmaya başladık. İnsanımızın Sesini Duyurmak için harcadığı çaba karşılıksız kalmasın istedik ve mesaj konularını haberleştirmeye karar verdik:

Sayın Hükümet Yetkilileri Duyun Sesimizi….
-2002 yılından bu yana eğitim camiası kan ağlamaya başlamıştır. Yaptığınız açılımlarda sadece etnik kimlikleri ön plana çıkararak oy avcılığını bırakın lütfen..
Yusuf Ziya Özcan başkanlığa geldikten sonra üniversiteye girenlerin oranı yüzde 55 artmıştır. Bunun yanında mezunların istihdamında bir değişiklik olmamıştır.
Kpss sorununa acilen bir çözüm bekliyoruz.
-Doktorların tam gün sadece bir kurumda çalışması değişikliğine yapılan eleştiriler olumlu yönde..
-Okullardaki imkansızlıklar devam ederken sadece iyi durumdaki okulların medyaya yansıtılması, köy okullarında çalışanların görmezden gelinmesine itirazımız var..
-Doktorlara yüzde 100’e varan zamlar yaparken Ücretli öğretmen olarak çalışan, Kadrolusu geldiğinde işine son verilme korkusuyla yaşayan ve de Saat başına 5.8 lira ödediğiniz toplam aylık olarak aşağı yukarı 500 lira kazanabilen insanlarımızı düşünmediniz madem, Ücretli öğretmen olarak bile çalışmak için gönlü tok ama kendisi aç mezunlarımızı görmezden gelmeyin artık Yeter…
-Kamuda istihdam ediyoruz diye medyada tellallarla bağırttığınız borozanların gerçeği yansıtmadığını haykırıyorum.. 25 bin öğretmen aldık diyorsunuz aslında aldığınız toplam öğretmen sayısı 7 bin civarında.. Çoğunluğunu sadece bir bölümden alıyorsunuz ya da sözleşmelileri kadroya geçirip yeni istihdam yalanları söylüyorsunuz.
-Valiliklere bağlı yol çalışmalarında köylere yolladığınız elemanlarınız yatıyor ve denetleyenler bunları görüyorlar. Buna müdahale etmiyorlar lütfen duyun sesimizi. Tarih: 23.01.2010”. (http://www.sesiniduyur.org/modules.php?name=News&file=article&sid=143)

Arasında, aramızda, içimizde…
Kürtler ile Türkler arasında…
İyi durumda olan okullarla, kötü durumda olan okullar arasında…
Doktorlarla öğretmenler arasında…
İşe alınan öğretmenlerle alınmayan öğretmenler arasında…
Şu bölümden işe alınan öğretmenlerle bu bölümden işe alınmayan öğretmenler arasında…
Kadrolu öğretmenlerle sözleşmeli öğretmenler arasında…
Kadrolu öğretmenlerle işsiz öğretmenler arasında…
Sözleşmeli öğretmenlerle işsiz öğretmerler arasında…
İşsiz öğretmenlerle diğer işsizler arasında…
İşsiz öğretmenlerle, devletin sermayeye bedava kaynak aktarmasından başka bir şey olmayan, “İstihdam Paketleri”yle, asgari ücretin dahi altında günde 10 saatten fazla sömürülme şansını yakalayabilen işsizler arasında….
Rekabet olacak!

Var mı?
Ama o, “yatıyorlar” yok mu!
Bundan ötesi var mı?
Yoksa, hiç dibi yok mu?
TEKEL işçileri de yatıyorlar
dı!
Zonguldak’ın dibinde de yatıyorlar, bulunamadılar hala…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*