Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Yükselen fiyatlar, zorlaşan geçim, yaklaşan kriz “ödenmeyecek ödemiyoruz!”

Yükselen fiyatlar, zorlaşan geçim, yaklaşan kriz “ödenmeyecek ödemiyoruz!”

Kapitalist devletin kriz falan yok, bakın büyüyoruz, hatta ABD’den ingiltere’den de daha büyüyoruz laflarının altında, faşist baskı, kötü yaşam koşulları, pahalılık, çıkışsızlaşan, durağanlaşan sermayenin kendisi var. Büyüyen biz işçiler değiliz, her işçi görüyor ve hissediyor, hayat eskisinden daha zor, iş bulmak daha zor, çalışmak, iş yerinde dayabilmek daha zor, geçinebilmek daha zor, market rafları hatta halk pazarlarındaki fiyatlar bir önceki gün gibi bulmak daha zor.

Ulaşımdan suya, elektriğe ödenmeyen biriken faturalar… Dario Fo’nun işçi varoşlarında sürdürülen açlığa karşı yaşam mücadelesini allattığı bugünle güncel bağlantıları olan oyunu “ödenmeyecek ödemiyoruz!”.

Varoşlarda yaşayan insanların super marketlerdeki ürünleri eski fiyatından ödemek istemesi ve oluşan kargaşa sırasında işçiler ürünlerin bir kısmını eski fiyattan ödemesi, sonra rafları boşaltarak malların parası ödenmeden evi götürülmesi…  Kapitalist piyasaya karşı  “ödenmeyecek ödemiyoruz!” oyununun pdf’ini buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*