Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Yüksel Direnişi’ne Polis Saldırısı

Yüksel Direnişi’ne Polis Saldırısı

9 Mart günü TBMM’de basın açıklaması yapmalarının ardından Acun Karadağ, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça TMŞ polislerince gözaltına alınmış, gözaltı süresince de darp edilmişlerdi. Acun Karadağ, gözaltı süresince diğer arkadaşlarıyla birlikte açlık grevine başlamış ve sağlık nedenlerinden dolayı kullanmak zorunda olduğu ilaçları almayı reddetmişti. Acun Karadağ, dün savcılık ifadesinin ardından akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Hala gözaltında tutulan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ise 11 Mart’ta başlayacaklarını duyurdukları açlık grevine 9 Mart itibarı ile başlamış bulunmaktalar.

Direnişi kırmaya dönük her türlü saldırıya karşılık Yüksel Caddesinde direniş devam ediyor. Malatya’da direnen Özkan Karataş ve Sertaç Ökdemir, Hatice Yüksel, Bodrum direnişçisi Engin Karataş’ta bugün gözaltında bulunan direnişçi dostlarına destek vermek için alandaydılar. 11 Mart programı aksatmadan gerçekleştirilecek iken, bugün 123. gün’de çok sayıda sivil ve çevik kuvvet alana vahşice saldırdı. Acun Karadağ, Veli Saçılık, Esra Özakça, Perihan Pulat, Malatya direnişçisi Özkan Karataş ve Eren Şahin ve ismine ulaşamadığımız destekçilerle birlikte toplamda 9 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Polis saldırısı ile gözaltına alınan emekçilerin serbest bırakılması talebiyle Hatice Yuksel, Bodrum direniscisi Engin Karatas ve Malatya direniscisi Sertac Ökdemir Yüksel Caddesi’nde oturma eylemine ve 24 saatlik açlık grevi eylemine basladılar.

Sakarya Caddesi’nde her Cumartesi saat 14.00 de başlayan KESK oturma eylemi gerçekleşti ve Yüksel Caddesinde yaşanan saldırı sloganlarla kınandı.

#AcunKaradağ, #VeliSaçılık, #EsraÖzkanÖzakça, #ÖzkanKarataş ve destekleyenlerin gözaltına alınması

Posted by Seyri Sokak on Samstag, 11. März 2017

 

Posted by Ibrahim Ivedikostim Ilhan on Samstag, 11. März 2017

Posted by Mahmut Konuk on Samstag, 11. März 2017

OHAL ve KHK'yi çöpe göndereceğiz. Biz direneceğiz, kimse yılgınlık yaşamasın.

Posted by Veli Saçılık on Samstag, 11. März 2017

#EnginKaratas öğretmenliğe sokakta devam ediyor.

Posted by Seyri Sokak on Samstag, 11. März 2017

 

Fotoğraf ve videolar: Seyri Sokak, Mahmut Konuk

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*