Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » YPG’den Kobané Açıklaması

YPG’den Kobané Açıklaması

 YPG basın merkezi Kobané’de devam eden direnişle ilgili son gelişmeleri aktaran bir açıklama yaptı. Açıklamada direnişin üç cephede sürdüğünü dün yaşanan çatışmalar da 30 yakın çete üyesinin öldürüldüğünü belirttiler.
Kobanê’nin üç cephesinde çatışmaların olanca şiddetiyle devam ettiğini belirten YPG Basın Merkezi, “Birçok alanda güçlerimizin direnişiyle saldırı gücü kırılan çetelere karşı çeşitli eylemlerle ağır darbeler vurulmaktadır” dedi.
YPG, çatışmalarda 26 çetenin öldürüldüğünü açıkladı.
YPG Basın Merkezi, iki gündür Rabia-Cezaa-Dugura’da yoğunlaşan çete saldırılarına ilişkin de yazılı açıklama yaptı.27 Eylül akşamı başlayan saldırıların devam ettiğini bildiren YPG, çetelerin Irak’ta bulunan güçlerinin büyük bölümünü bu alana sevk ettiğini, tank-top ve ağır silahlarla dün bütün gün ve gece boyu saldırılar düzenlediğini kaydetti.

Cezaa’da 42 çete üyesinin öldürüldüğünü kaydeden YPG, Şengal güvenlik koridorunun ortasında bulunan ve Kale olarak adlandırılan mıntıkada da 15 çete üyesinin öldürüldüğünü duyurdu.

Musul’a bağlı Rabia ilçesine yönelik çete saldırılarının da püskürtüldüğünü ve yaşanan çatışmalarda 17 çete üyesinin öldürüldüğünü ifade eden YPG, “Bu alanlarda yaşanan şiddetli çete saldırıları karşısında büyük bir iradeyle mücadele eden 14 yoldaşımız kahramanca savaşarak şehadete ulaşmıştır” diye belirtti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*