Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Yoksa orası işçilerin sendikası değil mi ?

Yoksa orası işçilerin sendikası değil mi ?

Bugün DİSK’e bağlı sendikalar ve DİSK yönetiminin Greif direnişiyle ilgili bir toplantı gerçekleştirilecek. Greif işçileri Hadımköy fabrikasında direnirken direnişi Sultanbeyli’deki fabrikaya sıçratmak için yoğun çalışma yürütüyorlar. Bundan kaynaklı ise sık sık polis taciziyle karşı karşıya kalıyorlar. Bugün gerçekleştirilecek toplantıyı Sultanbeyli’de çalışan işçiler polis tehdidini boşa düşürmek için DİSK’i fabrika önüne çağırıyor!

Polis teşkilatı örgütlü işçi sınıfının disiplinli çalışmalarına yetişebilir mi ?

Polis Hadımköy’de direnen işçilere mi, Sultanbeyli’deki işçilere mi yoksa direnişçi işçilerin DİSK/Tekstil’De görev nöbeti tutan işçilere mi gitsin? Çünkü bugün DİSK/Tekstil Genel Başkanı Rıdvan Budak sendikada ki görevini yapamadığı bahanesiyle sendikada görev tutan işçileri polise şikayet ederek sendikaya çağırdı ve orada ki işçileri sendikadan zorla attırmaya çalışıyor. İşçiler gözaltına almaya çalışıp zorla karakola götürmeye çalışıyor!

İşgal,grev,direniş diyen işçilere polis yetişemez! İşgal,grev,direniş diyen işçilere sendika bürokrasisi yetişemez! İşgal,grev,direniş diyen işçilere hiç bir baskı boyun eğdiremez! Ne polisin nede sendika bürokrasisinin gücü örgütlü işçilerin haklılıklarından ve örgütlülükten gelen gücü ile boy ölçüşemez!

İşçilerin “İşgal Grev Direniş” Facebook sayfasından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Rıdvan Budak kimin için çalışıyor?

Rıdvan Bey (Budak) sendikadaki ofisinde çalışamıyormuş ve oradaki nöbet onun çalışmasını engelliyormuş. Bu yüzden de bizleri polise şikayet etmiş.

Çok şaşırdık. Kendisinin zaten işçiler için çalıştığını gören herhangi birine rastlamadık. Kendisi 39 gündür adeta Greif’ın Türkiye yöneticilerinden biri gibi çalışıyor..

DİSK göreve!

Çağdaş Hukukçular Derneği’nden avukat arkadaşlarımız DİSK/Tekstil Genel Merkezi’ne ulaşmak üzereler.
Sultanbeyli’deki arkadaşlarımız ise polis tehdidiyle karşı karşıya. DİSK Yönetimi’ni en acil şekilde direnişimizi sahiplenmeye, polis tehdidine karşı Sultanbeyli’deki Greıf fabrikası ve DİSK/Tekstil Genel Merkezi’nde sendika üyesi arkadaşlarımıza yönelik saldırı üzerine göreve çağırıyoruz!!!”

Greif İşçileri Yalnız Değildir!

Yaşasın işçi komiteleri! Yaşasın işçi meclisleri, Yaşasın işçi konseyleri !

Zafer direnen işçilerin olacak!

1902987_1431741043735834_581653048_n

1377608_1431752637068008_1233838017_n

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*