Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Yoğurtçu Parkı’nda İşçi Forumu

Yoğurtçu Parkı’nda İşçi Forumu

Bizler, fabrikalarda, maden ocaklarında, inşaatlarda, tersanelerde, okullarda, hastanelerde, plazalarda, ofislerde, evde ve sokakta, her yerde çalışarak, emeğimizi satarak hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Ağır çalışma koşulları, iş cinayetleri, meslek hastalıkları, düşük ücretler, güvencesizlik, esnek çalışma ve taşeronlaştırma, örgütlenmeye karşı işten atılma, krizleri bahane ederek yapılan toplu işten çıkarmalar, performans değerlendirmesi adı altında oynanan onur kırıcı oyunlar, ödenemeyen faturalar, yalnızlık, depresyon, her şeye ve herkese güvensizlik ekmeğimize göz dikenlerce bize dayatılıyor.

Emek hırsızlarına karşı iş yerlerinde sendikalı olarak çalışmak için mücadele veren taşeron ve kadrolu işçiler, kendi bağımsız sendikalarını kurmak için emek verenler, çeşitli iş kollarında çalıştıkları iş yerlerinde bir arada durmaya çalışarak, yok sayılan haklarını geri almaya çalışan emekçi öz örgütleri , işçiler ve işsizler olarak deneyimlerimizi birbirimize aktarmak, aynı yanlışları tekrarlamamak, kardeşlerimizin yoluna ışık tutmak için bir araya geliyoruz.

26 Nisan Cumartesi günü Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda Saat:16:00’da yapılacak forumda birlik ve dayanışma için buluşuyoruz.

ŞİMDİ SÖZ İŞÇİLERDE!

– Bilişim Çalışanları Dayanışma Ağı
– Çapa Taşeron İşçileri
– Greif İşçileri
– İnşaat İşçileri Sendika Girişimi
– Kaç Bize Gel
– Karşı Gazetesi Direnişçileri
– Kazova İşçileri
– Plaza Eylem Platformu
– Seks İşçileri
– Sosyoloji Mezunları Derneği
– Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği

Güncellenecek katılımcı listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://isciforumu.wordpress.com/

isciforumu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*