Anasayfa » GÜNDEM » YDG-H’tan açıklama

YDG-H’tan açıklama

Mürşitpınar Sınır Kapısı’nda bekletilen YPG’lilerin cenazeleri günlerdir aile ve yoldaşlarına teslim edilmiyor. Burjuva Diktatörlüğünün yaşamını yitiren savaşçılar üzerinden bile aşağılıkça pazarlık yağtığı bu süreçte YDG-H ve YDG-K bir açıklama yaptı. YPG’lilerin cenazelerinin 24 saat içerisinde teslim edilmemesi halinde misilleme yapacaklarını belirttiler.

YDG-H ve YDG-K, Mürşitpınar Sınır Kapısı’nda bekletilen şehit YPG’lilerin 24 saat içinde ailelere teslim edilmemesi halinde misillemeler yapılacağını açıkladı. Açıklama şu şekilde ;

“Kürdistan’da çocuklarımızın burnu bile kanasa bütün gücümüzle polislerin ve özel harekatın misliyle kanını yere dökeceğiz. Türk ordusunun geliştirdiği operasyon ve saldırılara karşı,  Silopi’ de ve Kürdistan’ın diğer şehirlerinde yaptıkları katliamlara ilişkin birimlerimiz Silopi’ de misilleme eylemi gerçekleştirmişlerdir. Bu tür eylemlerimizin devam edeceğini Türk devleti ve AKP polisleri bilmelidir. Ağrı Diyadin’de, Gever’de halkımızı katleden, yere yatırıp işkence eden Türk ordusu ve özel harekatının hepsinin peşindeyiz. Kürdistan’da çocuklarımızın burnu bile kanasa bütün gücümüzle polislerin ve özel harekatın misliyle kanını yere dökeceğiz.”

“Cenazelerimiz bizim kırmızı çizgimiz ve en büyük değerimizdir. Eğer 24 saat içerisinde Mürşitpınar sınırında bekletilen şehit yoldaşlarımızın cenazeleri ailelerine teslim edilmezse; Kürdistan’daki bütün polisler ve özel harekatçılar birimlerimizin hedefindedir,  Birimlerimiz; bütün devlet kurumalarını basıp, içlerindeki bütün devlet yetkilileri ile birlikte hepsini ateşe verip, yakacaktır. Cenazelerin verilmemesinde ısrar ederse Türk devleti, Silopi’de yaptığımızın misillemenin on-yirmi katını gerçekleştireceğiz. Bizim için Kürdistan’da hiçbir devlet kurumunun meşruiyeti yoktur.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*