Anasayfa » GENÇLİK » YDG-H ve YDG-K serhıldanları büyütmeye çağırdı

YDG-H ve YDG-K serhıldanları büyütmeye çağırdı

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) ve kadın kolları YDG-K, Lice katliamına karşı başta Amed’de olmak üzere her yerde gençleri serhildanları büyüterek, Kürdistan’ı “AKP’nin sadist, katil polislerine dar etmeye” çağırdı.

YDG-H ve YDG-K yaptıkları ortak açıklama ile Lice katliamına karşı Kürt gençlerini serhildanları yükseltmeye çağırdı. Açıklamada “Lice’de iki haftayı aşkındır, Kale kol inşasına karşı başta Lice halkımız olmak üzere Kürdistan halkımızın görkemli direnişi ile karşılaşan Faşist T.C devleti; direnen halkımıza karşı Tayyip Erdoğan’ın B ve C planlarını aktifleştirerek halkın demokratik direnişini kırmayı hedeflemiştir. Böylelikle halkımızın demokratik taleplerinden yıldırmaya çalışan AKP, Önder APO’nun kendilerine verdiği son şansı da heba etmiştir. T.C’nin katliamcı, sadist zihniyetine karşı halkımız özellikle Kürdistan gençliği sürekli bir direniş sergilemesini bilmiştir. Kırk yıllık direniş tarihimizde sürekli görkemli direnişlere sahne olmuştur. Halkın atar damarı, refleks gücü olan gençlik halkına karşı gerçekleştirilen her türlü saldırıya karşı her zaman siper olup, katillere en ön cepheden direnmiştir. Lice’de Görkemli direnişi sergileyen de katliamlara maruz kalanda gençlik olmuştur. Lice’de şehid olan Ramazan yoldaş ve Baki Akdemir yoldaş, Lice’de başladığı günden şahadet gününe kadar da destansı bir direniş sergilemişlerdir” dendi.

2013 Newroz’unda başlatmış olduğu çözüm süreci boyunca ‘Faşist AKP’nin her seferinde pervasızca saldırarak halka karşı katliamı reva gördüğü vurgulanan açıklamada şöyle dendi:

“Geçen sene Yine Lice’de Medeni yoldaşımızın şahadeti de haziran ayında gerçekleştirilmişti. Katliamcı zihniyet katliamların hesapsız kalmamalıdır. Talan, baskı, sömürü ve katliam politikalarıyla halkımızı, özellikle gençliğimizi yıldıracağını zannedenler dönüp 40 yıllık destan yazılan tarihimize baktıklarında her katliam karşısında direnişin daha da büyütüldüğünü görecektir. Bu temelde Lice’de başlayan özgürlük kıvılcımını arttırarak Büyük direniş ateşine dönüştürelim. Amed başta olmak üzere tüm onurlu, özgürlük sevdalısı gençlerimizi ve halkımızı AKP’in katliam politikalarını büyük serhildanlarla boşa çıkaralım. Tüm saldırıların hesabını sormaya Meydanlara sokaklara, bulunduğumuz her yeri Faşist AKP’nin sadist, katil polisine Kürdistan’ı dar edelim. T.C sömürgeciliğini reddedip onurlu bir yaşam için Gün serhildan günüdür, gün her yeri Lice’ye çevirme günüdür. Mahalleden sokaklara kadar heryerde direniş cephesi oluşturarak katillerden hesap soralım.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*