Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » YDG-H Hendekler Kapanmayacak!

YDG-H Hendekler Kapanmayacak!

Kürdista”da bir süredir yaşanan çatışmalarda hendekler ile direnen Kürt gençlerinden devletin hendeklere yönelik açıklaması karşısında net bir cevap geldi. Ayrıca dün Figen Yüksekdağ bir açıklama yaparak “hendek tipi direnişi kabul etmediklerini ama bunun bir sonuç olduğunu söylemişti”. Kürt gençlerinin bu güçlü ve kararlı direnişi sürüyor.

YDG-H’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Kürdistan insansızlaştırılmak isteniyor

“Devam etmekte olan direnişimizde şehit düşen yoldaşlarımız tıpkı Kobanê’de Arin Mirkan yoldaşımızın IŞİD vahşetine karşı gösterdiği direnişte olduğu gibi, Kuzey Kürdistan’ın özgür alanlarının düşmemesi için gerçek IŞİD olan ‘AK’sarayın çetelerine karşı kahramanca direnmişlerdir. Bu direniş ruhu Kemal Pirlerin, Mazlum Doğanların temsil ettiği ruhtur. Ve hiç bir zaman yenilmeyecek, direndikçe büyüyecek ve tıpkı Kobanê’de olduğu gibi zafer direnen Kürdistan gençliği öncülüğündeki Kürdistan halklarının olacaktır.”

“Sömürgeci rejimin öz yönetim alanlarımıza karşı başlatmış olduğu operasyonlarda gün geçtikçe daha fazla darbe almakta ve direnişimizin yarattığı korkudan dolayı pervasızca sivil yerleşim alanlarına saldırmaktadır. Bu saldırılarla Kürdistan insansızlaştırılmak istenmektedir.”

Hendekler kapatılmayacak

“Son dönemde özellikle hareketimize yönelik olarak, ‘Saray Medyası’nın propagandaları doğrultusunda hendeklerin kapatılması yönünde çağrılar yapılmaktadır. Şunu belirtmek isteriz ki bu kadar saldırının gerçekleştiği bir dönemde bu çağrıların hiç bir siyasal değeri yoktur. Herkes bilmelidir ki hendeklerin kapatılmasını istemek, Kürt gençliğine ‘kendini sömürgeci Türk devletine teslim et’ demek anlamına gelmektedir. Kendisini geçmişte sömürgeciliğe teslim etmiş olanlar, Apocu gençliğin bu iradesinin hiç bir zaman teslim olmayacağını çok iyi bilmelidirler. Yurtsever Kürdistan halkı da bu tür çağrıları yapanların köleliğe razı olmuş olanların çağrısı olduğunu iyi bilmektedir ve gün geçtikçe direniş yükselmektedir. Nitekim Cizre ve Gever’de başlayan direniş bugün Kerboran ve Sur’da görkemli bir biçimde devam etmektedir.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*