Anasayfa » BASINDAN » Yatağan işçilerinin Türk-İş işgali yayılıyor

Yatağan işçilerinin Türk-İş işgali yayılıyor

Özelleştirmelere karşı direnen Yatağan ve Milas işçilerinin dün Türk-İş Genel Merkezi’nde başlattığı eyleme bugün sabah saatlerinden itibaren başka illerden de katılımlar başladı. İşçiler, Türk-İş’in özelleştirme ve taşeronlaştırmaya karşı genel grev de dahil hükümet ve sermayeye geri adım attıracak eylem kararları almasını istiyorlar.
Yatağan ve Milas’ta özelleştirmelere karşı direnen maden ve enerji işçilerinden bir grup dün Türk-İş Genel Merkezi’nde eylem başlatmışlardı. Konfederasyonlarının eylemlerine yeterli desteği vermediğini, saldırılar karşısında sessiz kaldığını belirten işçiler, “Türk-İş artık üzerine düşeni yapmalı” demişlerdi.

Dün Yatağan işçilerinin eylemine destek vermek için Türkiye’nin farklı illerinden işçiler küçük gruplar halinde Ankara’ya geldi. Kütahya, Elbistan, Amasya, Konya’dan 100’e yakın işçi Türk-İş Genel Merkezi’ne geldi. Madenci katliamının yaşandığı Soma’dan işçiler de eylem için Türk-İş önüne geldiler. Soma işçileri, “Yatağan’ın da Soma olmaması için buradayız. Konfederasyonumuzu dürterek uyandırmaya geldik” dediler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*