Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Yasaklara karşı “Ne yapsak” diyen festival

Yasaklara karşı “Ne yapsak” diyen festival

Uluslararası Gençlik Filmleri Festivali: Yasaklara karşı “Ne yapsak” diyen festival.

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Uluslararası Gençlik Filmleri Festivali yasaklara karşı “Ne yapsak” sorusuyla bu yıl 20 Aralık’ta İstanbul‘da perdelerini Yeni Türkü ve Bandista ile açıyor.

20 Aralık akşamı saat 19.00’da İTÜ Maçka Mustafa Kemal Salonu‘nda açılışı gerçekleşecek olan festival, “yasaklılar” ile perdelerini aralayacak. Açılışta sinema ve sanatseverleri sansüre uğramış ve kapanmak zorunda kalan mizah dergisi Harakiri‘nin karikatür sergisi karşılayacak.

Festivalin açılışında “yasak” temalı birçok kısa film gösterilecek. Sunuculuğunu genç oyuncu Bora Akkaş‘ın yapacağı gecede festivalin en başından beri sorduğu yasaklara karşı “Ne yapsak” sorusunun cevabını verenlere de teşekkür plaketleri verilecek. Özgürlüğün şarkılarını söyleyen Bandista ve Yeni Türkü ile ikinci yılında yasak bir “merhaba” diyecek festivalin açılışı ve gösterimleri; festivalin ilkeleri doğrultusunda ücretsiz olacak.

46 FİLM GÖSTERİMİ YAPILACAK

Festivalde bu sene kısa ve uzun metraj, belgesel ve animasyon olarak toplam 46 film gösterilecek.

Festivalin filmleri arasında bir zamanlar sansürlenmiş Duvar, Otobüs gibi Türkiye’li filmlerin yanı sıra; Fahreneit 451, Punishment Park, La Antena gibi distopik filmler de seyirciyle buluşacak.

Filmlerin tam listesi:

http://www.genclikfilmlerifestivali.org/2011/12/festival-filmleri-belli-oldu/

Bu yıl İstanbul’da 15 okul ve kültür merkezinde gösterilecek festivalin programı için:

http://www.genclikfilmlerifestivali.org/2011/12/251/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*