Anasayfa » BASINDAN » Yargıtay Nevin Yıldırım’ın müebbet hapis cezasını onadı

Yargıtay Nevin Yıldırım’ın müebbet hapis cezasını onadı

Tecavüzcüleri “iyi hal” indirimiyle koruyan yargı kendisine tecavüz eden kişiyi öldüren Nevin Yıldırım’a müebbet hapis cezası verdi. Yargıtay da bu cezayı onadı.

Sermaye yargısı tecavüzcüleri “iyi hal” indirimleri ve türlü gerekçelerle alenen koruyor. Tecavüzcüler ya serbest bırakılıyor ya da çok az hapis cezası alıyor. Bununla birlikte, kendisine tecavüz eden kişiyi öldüren Nevin Yıldırım’a Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen müebbet hapis cezası Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Kendisine tecavüz eden Nurettin Gider’i öldüren Yıldırım, 25 Ocak 2015’te yargılandığı Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nce müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. İlk kararın usulen bozulmasının ardından, Yıldırım’a yeni yargılamada Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi yine müebbet hapis verdi. Karar Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Isparta Yalvaç ilçesine bağlı Koruyaka köyünde Nevin Yıldırım, 28 Ağustos 2012’de kendisine tecavüz eden Nurettin Gider’i av tüfeği ile öldürmüştü. Aynı gün gözaltına alınan Yıldırım, ertesi gün Isparta E Tipi Kapalı Hapishanesi’ne konuldu. Gider’i öldürdüğünde 6 aylık hamile olan Yıldırım, 17 Kasım’da bir kız çocuğu dünyaya getirmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*