Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Yalan söylüyorsunuz!!!

Yalan söylüyorsunuz!!!

Başbakan Erdoğan:

“Gerekli tedbirler alınmıştır. Şu an itibariyle endişeyi gerektirecek hiçbir durum yok. Kütahyalı kardeşlerim, köylülerimiz hiç endişelenmesinler, mesele takibimiz ve kontrol altındadır. Hiç endişe etmeyin”

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi:

“Şu an itibariyle halkımızı, bölgeyi tedirgin edecek herhangi bir risk yoktur, olayı tamamen kontrol altına aldık”

Eti Gümüş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metalurji Mühendisi Dr. Harun Güdeber:

“ODTÜ’den raporu vardır. Büyük bir kısmı kuvvetlendirilmiştir. Barajın taşması mümkün değildir.”

Yalan söylüyorsunuz çünkü: Pisliğinizin ortaya saçılmasından korkuyorsunuz. Şimdiye kadar işçi sınıf ve emekçi halkı kandırmak konusunda ki tecrübelerinize güveniyorsunuz.
Yalanınızı yaymak için kendi medya organlarınız, sınıf içinde işbirlikçileriniz var. Sınıfın örgütsüzlüğünden gücünüzü alıyorsunuz. Ama yanılıyorsunuz. Pisliğinizin izlerini, susarak ve yalan söyleyerek temizlemeye çalışsanız da bütün tarımsal alanı ve doğal yaşamı yokedecek olan ve Sakarya Ovası‘na taşmasına sadece 2 metrelik toprak engel kalan, 25 milyon ton siyanürü sokacak bir yeriniz yok. Her nekadar gücünüzü aldığınız TÜSİAD, MÜSİAD, TOBB, TİSK ve tüm devlet mekanizması sizi başınıza geleceklerden şimdilik korusa da, damar damar, hücre hücre büyüyen işçi sınıfı, yoksul kır ve kent emekçi ordusu karşısında doğaya ve insanlığa karşı işlediğiniz suçların hesabını vereceğiniz gün tahmininizden çok daha yakın.

Bir Tarım İşçisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*