Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Walking with caveman

Walking with caveman

Walking with caveman, modern insanın ortaya çıkışına dek doğada yaptığı yolculuğu anlatan belgesel tadında bir yapım. BBC tarafından 2003 yılında yayınlanan yapımda insanın ortaya çıkış süreci eğlenceli bir tarzda işlenmiş. Yapımcıların da ifade ettiği üzere kurgu olarak tanımlanabilecek bir çok noktası olsa da insan türünün ortaya çıkışında doğa ile yaşadığı karşılıklı savaşa ve bunun türün gelişimine etkisine dair bir çerçeve çizmeye yarayabilir. Genel hatlarıyla yolculuğun anlatımında bilimsel gerçekliklere uygun bir çizgi izlendiğini ifade edebiliriz. Bugün kendi sonluluğunu gölgeleyebilmek için bilim ve felsefede her geçen gün daha da gericileşen burjuvaziye karşı işçi sınıfının bilimselliğe daha da sarılması gerekiyor. Evrim teorisine, doğal yaşama dair bilgi edinmek isteyen işçiler için bu belgesel sıkmayan bir giriş yapmalarına vesile olabilir.

Belgesel’in tanıtımından;
“İnsan evriminin inanılmaz tarihi gözler önüne seriliyor. Bu eşsiz seri bize en iyi özelliğimizin güçlü karışımının tüm dünyaya hükmeden bir hayvan üretmek için nasıl biraraya geldiğini anlatıyor. Bu hayvan türü tabii ki biziz: Homo sapien’ler. Bu diziyle atalarımızla birlikte bir yolculuk yapma şansı elde ediyoruz. Yolculukta, bilgisayar grafikleri ve yeni dijital teknolojinin yardımıyla atalarımızın yaşadığı çevreyi yeniden yaratacak, özel efektler, protez ve makyaj teknikleriyle titizlikle çalışılmış, yeniden yapılandırılmış bilimsel bir çalışmayla karşılaşacaksınız.
Mağara Adamı, tarih öncesi dönemi keşfetmemiz için bir şans verirken maymun atalarımızın bugün bile hala içimizde yaşadığını gözler önüne seriyor.
Bu filmle, bizi bugün olduğumuz hele dönüştüren kilit özelliği fark edeceksiniz: İki ayaklı hayvanın nasıl becerilerle donanmış bir hale geldiğini, nasıl hayatta kalabilmek için daha iyi bir donanım geliştirdiğine tanık olacaksınız.”

Belgesel’i indirmek isteyenler için;

torent link http://www.monova.org/torrent/2123005/BBC_SCIENCE_SERIES_-_WALKING_WITH_CAVEMEN.html
rapidshare linkleri http://www.rapidsearching.com/movies/bbc-walking-with-cavemen/

Belgesel’i internet üzerinden izlemek isteyenler için;
http://www.dizifilmhd.com/belgesel-arsivi/bbc-walking-with-cavemen-1-bolum-izle.html1
http://www.dizifilmhd.com/belgesel-arsivi/bbc-walking-with-cavemen-2-bolum-izle.html
http://www.dizifilmhd.com/belgesel-arsivi/bbc-walking-with-cavemen-3-bolum-izle.html
http://www.dizifilmhd.com/belgesel-arsivi/bbc-walking-with-cavemen-4-bolum-izle.html

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*