Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Valilikten Saldırı Açıklaması: 41 ölü, 239 yaralı

Valilikten Saldırı Açıklaması: 41 ölü, 239 yaralı

İstanbul’da IŞİD çetelerinin elini kolunu sallayarak yaptıkları bir saldırı daha dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanın’da gerçekleşti. İstanbul Valiliği yaptığı açıklama ile yaşanan saldırı sonrasında 41 kişinin yaşamını yitirdiğini 239 kişinin yaralandığını duyurdu. Yaralıların bir kısmının durumu ağır. Ayrıca şuana kadar 39 kişinin kimlik tespitlerinin yapıldığı belirtildi. AP ajansına göre saldırıyı IŞİD üstlendi. Zaten saldırının ardından yetkililerce yapılan açıklamada bu noktada olmuştu. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda bu denli bir saldırı için en azından 20 günlük bir hazırlık yapılması gerektiğinin altı çiziliyor. Yaşanan bu süreç birkez daha sermaye devletinin yaşanan bu saldırının bizaat ortağı olduğunu gösteriyor.

İstanbul Valiliği, dün akşam Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bombalı saldırıda 41 kişinin yaşamını yitirdiği, 239 kişinin de yaralandığı bilgisi yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“28.06.2016 tarihinde Atatürk Havalimanında meydana gelen menfur terör saldırısı neticesinde 29.06.2016 (bugün) saat 13:00 itibariyle;

41 kişinin hayatını kaybettiği belirlenmiştir. Hayatını kaybedenlerden 37 kişinin kimliği tespit edilmiş, bunlardan 10’unun yabancı uyruklu, 3’ünün ise çifte vatandaş olduğu anlaşılmıştır. Hayatlarını kaybeden 19 kişi yakınlarına teslim edilmiştir.

Hastanede yaralı olarak bulunan 239 kişiden 109’u taburcu edilmiş, 130 kişinin tedavilerine devam edilmektedir.

Menfur saldırı ve faillerine yönelik detaylı inceleme çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Bu haince saldırıda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Öte yandan, saldırıda hayatını kaybeden yakınlarının cenazelerini almak isteyenlerinin Adli Tıp Kurumu önündeki bekleyişi devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, cenazeleri teslim alınan 20 kişinin isimleri şöyle:

Çağlayan Çöl, Mustafa Bıyıklı, Erol Eskisoy, Sıddık Turgan, Ertan An, Ali Zülfikar Yorulmaz, Serkan Türk, Göksel Kurnaz, Özgül İde, Sıdık Peçenek, Hüseyin Tunç, Ercan Sabat, Ethem Uzunsoy, Tevfik Yusuf Haznedaroğlu, Adem Kurt, Abdülhekim Buğda, Kerime Amiri, Meryem Amiri, Zehra Amiri, Hüda Amiri.

Kaynak:kızılbayrak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*