Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Ulusal İstihdam Stratejisi ve Sınıf Mücadelesi” etkinliği gerçekleştirildi

“Ulusal İstihdam Stratejisi ve Sınıf Mücadelesi” etkinliği gerçekleştirildi

İşçi Meclisi tarafından düzenlenen Panel-Söyleşi dizisinin ikincisi olan Ulusal İstihdam Stratejisi ve Sınıf Mücadelesi Panel-Söyleşisi Taksim – İsmail Beşikçi Vakfı’nda gerçekleştirildi.

Etkinlik Birleşik Metal-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi uzmanı İrfan Kaygısız‘ın sunumu ile başladı. Kaygısız yaptığı kapsamlı Ulusal İstihdam Stratejisi sunumunun ardından salondan gelen soruları yanıtladı. Bir sağlık işçisi tarafından sorulan soruda sendikaların etkisizliğine vurgu yapılarak işçilerin kendi arasındaki bölünmüşlüğü (doktor, hemşire taşeron vb) sorununun nasıl giderilebileceği soruldu. Cevapta ise “saldırıların kapsamlı ve bütünselliği yaşanarak da görülüyor. Bu öne çıkarılarak birleşik mücadelenin önü açılabilir” denildi.

Kaygısız’ın sunumunun ardından Devrimci Proletarya temsilcisi bir sunum yaptı. Sunumda UİS saldırısı açımlanırken bu saldırılar karşısında nasıl pozisyon alınabileceği üzerinde duruldu.

Daha sonra Almanya’dan Ver.di Sendikası‘ndan bir sağlık işçisiyle Skype bağlantısı kurularak Avrupa’da daha önce Agenda 2010 ve Haertz 4 adıyla yaşanan benzeri saldırılar ve bunlara karşı yürütülen mücadele deneyimi paylaşıldı.

Etkinlik sağlık işçileri, eğitim işçileri, beyaz yakalı işçiler, sanayi işçileri, büro işçileri, kadın işçiler, işçi öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Panel-Söyleşinin video görüntülerini sitemizden paylaşacağız.

uis1

 

uis2

 

uis3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*