Anasayfa » GÜNDEM » Ulaş Akın Bugün Memleketinde Toprağa Verilecek

Ulaş Akın Bugün Memleketinde Toprağa Verilecek

(08.02. 2016) DHA’ da yer alan habere göre Antalya’da işten atılan inşaat işçisi Ulaş Akın, Muratpaşa Belediyesi önünde kendini ateşe verdi. Daha önce güvenlik görevlisi olan ve 1 çocuk babası olan Ulaş Akın’ın güvenlik işinden ayrıldıktan sonra bir süredir inşaat işinde çalıştığı biliniyordu. Maddi sıkıntıdan kaynaklı eşiyle sorunlar yaşadığı ve ayrılma noktasına geldiği yakın arkadaşları tarafından bildirildi. Sabah 10.30 sıralarında iş ve yardım için belediye başkanıyla görüşmek isteyen Ulaş Akın, belediye başkanının toplantıda olduğu gerekçe gösterilerek geri çevrildi. İsteği geri çevrilen inşaat işçisi belediye önünde kendisini ateşe verdi.

 

http://hazirlik.iscimeclisi.net/wp-content/uploads/2016/02/Ula%C5%9F-foto-3.jpg

Sosyal medyada inşaat işçisinin belediye çalışanı olduğu haberlerine cevaben belediye başkanı yaptığı açıklamada Ulaş Akın’ın ne kendi kadrolarında ne de taşeron kadrolarında çalışmadığını altını çizerek beyan etti. Muratpaşa Belediyesinin bu mesuliyet almak istemezcesine ve samimiyetten uzak açıklaması, zihinlere daha çok ”Bağdat Caddesi bir markadır ” sözlerini anımsattı.

http://hazirlik.iscimeclisi.net/wp-content/uploads/2016/02/Ula%C5%9F-foto-1.jpeg

Arkadaşları tarafından neşeli ve yaşam dolu birisi olduğu söylenen ulaşın, ölüm haberi yakınları tarafından üzüntüyle karşılandı.sorun şuydu ki; böylesi yaşam dolu bir insan dahi kapitalizm tarafından günü gelip yaşamın kıyısına itilebiliyor. Ulaş’ın bu intihar haberi ilk değil ve maalesef son da olmayacaktır. Hergün sıkıştırılmış, baskılanmış, nefes alamayan hayatlar Ulaş gibi insanları da bir çırpıda yaşamdan koparabiliyor. Ve işçiler sadece çalışırken deeğil işsizken de öldürüyor.

Yakınlarından alınan bilgiye göre Ulaş Akın, bugün (10.02.2016) saat 10.30’da memleketi Karaman’a bağlı Göktepe kasabasında toprağa verilecek

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*