Anasayfa » GENÇLİK » Üç Fidan Tarsus’ta Anıldı

Üç Fidan Tarsus’ta Anıldı

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilmelerinin 42. yılında, Tarsus Yarenlik Alanı’nda yapılan yürüyüşle anıldı. Yürüyüşe yaklaşık 250 kişi katıldı.

Tarsus Emek ve Demokrasi güçleri tarafından yapılan yürüyüşte ‘’Denizlerden Geziye Yaşasın Devrim ve Sosyalizm’’ pankartı taşındı. Emek ve demokrasi güçleri adına basın açıklaması Yunus Emre Ulus tarafından okundu. Açıklamada; ‘’Mücadelemiz kapıtalizmi ve emperyalizmi yeryüzünde silinceye ve sosyalizm kurulana dek sürecektir ‘’denildi. İçinden geçtiğimiz dönemde umutsuzluğa ve karamsarlığa savaş açılması gerektiğinin belirtildiği açıklamada  ‘’Hiçbir kişisel çıkar gözetmeden, gencecik bedenlerini bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm mücadelesine adamış yoldaşlarımızın kararlılıklarını örnek almalıyız. Onların, işçi sınıfı ve onun yüce ideolojisi Marksizm-Leninizm’e olan bağlılıkları yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Yoldaşlarımıza ve onların mücadelelerine saygının ölçüsü, omuzlarımızda taşıdığımız bugünün görevlerini ne kadar yerine getirdiğimize bağlıdır.’’ denildi.

Eylem sırasında sık sık, “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm”, “”Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Katiller Haka Hesap Verecek”,Denizlerden Berkine Sürüyor Mücadele” sloganları atıldı.

Açıklama şu sözlerle sonlandırıldı; ‘’Emperyalizm, kapitalizm ve her türden gericilik dünya halklarının direnişiyle er-geç yenilecektir. Bağımsızlık, özgürlük, demokrasi ve sosyalizm mücadelesi kazanacaktır. İşçi sınıfı; bütün halklarımızın talepleriyle birleşerek kapitalizmi mezarına gömecektir. Yoldaşlarımıza sözümüz var: Umudu büyüterek geleceğin sınıfsız ve sömürüsüz dünyasını mutlaka kuracağız.’

Basın açıklamasının ardından meydana 3 fidanı simgeleyen darağaçları kurularak son sözleri okundu

.tarsus-6 mayıs (2)     tarsus-6 mayıs (3)

www.sinifsiz.org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*