Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Tutuklama terörüne karşı dayanışmaya

Tutuklama terörüne karşı dayanışmaya

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ve Halkın Günlüğü Gazetesi çalışanları çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Pazar günü İzmir-Menemen’de faaliyet yürütürken gözaltına alınan Halkın Günlüğü Gazetesi muhabiri ve 7 DHF’li çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak hapishaneye gönderildi. İzmir’in Menemen ilçesinde Halkın Günlüğü Gazetesi ve DHF broşürleri dağıtmak gerekçesi ile 8 kişi gözaltına alındı. Bugün öğle saatlerinde savcılığa çıkarılan Halkın Günlüğü Gazetesi muhabiri ve DHF’liler tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 8 kişi akşam saatlerinde tutuklandı.

Mahekemece tutuklananların isimleri ve gönderildekleri hapishaneler şöyle:

Bergama Kadın Kapalı Hapishanesi; Eylem Yıldız, Mine Avan, Gözde Albay, Canan Kaplan,

Kırıklar F-Tipi Hapishanesi; Erhan Demirpençe, Kadir Yıldız, Onur Küçük ve Halkın Günlüğü Gazetesi muhabiri İsmail Avan.

Demokratik Haklar Federasyonu tutuklamalarla ilgili 14 Temmuz Perşembe Günü basın açıklaması yapacağını duyurdu. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Dersim’de yapılacak olan basın açıklamalarına kitlesel katılım çağrısında bulunan DHF, devlet saldırılarına karşı mücadele saflarının sıklaştırılması gerektiği vurgusunu yaptı.

Yapılacak açıklamalara kitlesel katılım çağrısı yapan Halkın Günlüğü Gazetesi ise tüm okurlarına seslenerek “Bütün okurlarımız bu eylemlere kitlesel olarak katılmalı ve gazetemize yönelik saldırılara karşı alanlarda yerini alarak sahiplenme iradesini ilan etmelidir.” dedi.

14 Temmuz 2011 Perşembe günü İstanbul, Dersim, Ankara, Adana ve İzmir’de yapılacak basın açıklamalarının programı ise şöyle;

İzmir : Eski Sümerbank önü 18.30

Ankara : Yüksel Caddesi, İnsan Hakları Anıtı önü 18.30

İstanbul : Galatasaray Lisesi önü 19.30

Dersim : Sanat Sokağı 18.30

Adana : İsmet İnönü Parkı’nda 18.30

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*