Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Tüsiad’ın “sivil toplum” harekatı, radyolarda da uygulamada

Tüsiad’ın “sivil toplum” harekatı, radyolarda da uygulamada

Tüsiad’ın Kürt sorununda “kriz yönetimi, ulusal mutabakat, sivil toplum” harekatı mühendisliği, radyolarda da uygulamaya geçiyor.

TRT Radyo Dairesi Başkanlığının çağrısıyla, Doğuş ve Doğan gruplarının başını çektiği ulusal özel radyoların yöneticileri bir araya gelerek, “kamu vicdanını rahatsız edecek olağanüstü durumlarda radyonların ortak yayın çizgisi izlemesini” öngören “ortak yayın platformu” oluşturdu.

İstanbul Radyosu’nda yapılan toplantıya, Doğuş grubu radyoları (NTV Radyo, Kral FM, Virgin Radio, NTV Spor Radyo, Radyo N101, Radyo Voyage ve Radyo Eksen), Doğan grubu radyoları (Radyo D, Slow Türk, CNN Türk ve Radyo Moda), Cinemüzik grubu (Show Radyo, Radyo 5 ve Radyo Viva), Power Grup (Power Fm, Power Türk, Radyo XL ve Radyo Fenomen), Samanyolu Radyolar grubu (Samanyolu FM, Burç FM ve Dünya Radyo), Spectrum Medya grubu (Süper FM, Joy FM, Joy Türk ve Metro FM), Tatlıses grubu (Radyo Tatlıses, Radyo Spor, Radyo Time ve Radyo Trafik), yanısıra Best FM, Alem FM, Radyo 7, Akra FM, TGRT FM yöneticileri katıldı.

TRT Radyo Dairesi Başkanı Şenol Göka’nın açılış konuşmasını yaptığı toplantının formatını ve alınacak kararları ise Tüsiad’ın önde gelenlerinden Doğuş ve Doğan holdinglerin radyo grupları yöneticileri belirledi.

Toplantıda özellikle “terör olayları karşısında aynı anda bütün radyolarda toplumun moralini yüksek tutacak, galeyana getirmeden ve yasa boğmadan, ortak anonslar yapılması ve kamu vicdanını rahatsız etmeyecek içerik oluşturulması, toplumda moral bozukluğu, korku, panik, yılgınlık ya da galeyan oluşmasının önüne geçilmesi” yönünde görüş birliğine varıldı ve bu çerçevede “ortak yayın platformu” oluşturuldu.

Ulusal radyoların oluşturduğu yayın platformunun yerel radyoları da kapsayacak şekilde genişletilmesi, yanısıra olağanüstü durumlarda TRT Radyolarının ve muhabirlerinin diğer ulusal radyolara da haber servisi yapması da alınan kararlar arasında!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*