Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » TÜSİAD-AKP’ye karşı genel grev genel direniş!

TÜSİAD-AKP’ye karşı genel grev genel direniş!

TÜSİAD burjuva-faşist devlet iktidarının sosyal yıkım programına “her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

TÜSİAD’ın açıklaması “yetmez ama evet” kabilinden. TÜSİAD her zamanki neoliberal teknokratik diliyle kozmotiklendirilmiş maddelerle, yıkım paketinin büyütülmesi ve yapısal-stratejik hale getirilmesini istiyor.

Sınıfa karşı sınıf, TÜSİAD-AKP’ye karşı genel grev genel direniş!

TÜSİAD’ın açıklaması şöyle:

Bugün açıklanmış olan yeni ekonomik reform paketinin ülkemizin sürdürülebilir büyüme hedefleri ve küresel rekabet gücü açısından olumlu sonuçlara vesile olmasını diliyoruz. Açıklanan hedeflerin başarısı için acilen gerekli çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bu yönde hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler ve kapsamlı bir eğitim reformu başta olmak üzere demokrasi, sosyal kalkınma ve yatırım ortamını güçlendirecek reformlara da ivedilikle ihtiyacımız vardır. Böylece aynı zamanda ekonomide verimliliği, girişimciliği, yaratıcılığı ve inovasyonu ilerletmemiz mümkün olacaktır.

İçinde bulunduğumuz uluslararası ekonomik ortamı ve ülkemizin ekonomik durumunu dikkate alarak, enflasyonun düşmesi için gerekli sıkı para ve maliye politikasının devamı ve kurumların bağımsızlığının güçlendirilmesi önceliktir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*