Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Türkiye’nin gücü”

“Türkiye’nin gücü”

Sermayenin Başbakanı Yıldırım, İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili konuştu: “Kısa bir süre önce havalimanında patlama oldu. ‘Türkiye mahvoldu’ dediler, ‘kimse gelmez’ dediler. Brüksel’de havaalanı saldırısı oldu, havaalanı 10 gün açılamadı. Ama Türkiye’de Atatürk Havalimanı saldırısından sonra aynı gece 02:00’de herşey normale döndü. İşte bu Türkiye’nin gücüdür!”

Gerçekten de, IŞİD’in Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği katliamın hemen ardından, THY, sömürdüğü tüm işçileri çalışmaya zorladı. Ardından da: “Sizinle gurur duyuyoruz, saatler sonra bile gelip çalıştınız. Yola devam ediyoruz. Brüksel patlamasından sonra uçuşlara ara verilmişti. Ama biz THY profesyoneliz. THY dünyanın en iyi markaları arasında.”

Ancak duyulan “gurur”, kan banyosunda zorla çalıştırmayla sınırlıydı. Sömürdükleri işçiler, sosyal medyada sıkıntılarını paylaştıklarındaysa, anında işten atma geldi: “Kabin ekiplerimize ait sosyal medya hesaplarından marka değerimiz ve kabin ekiplerimizin meslek itibarını olumsuz yönde etkileyebilecek görsel ve içeriğin paylaşılmamasını önem arz etmektedir. Toplumun erişimine açık olan bu paylaşımlar, yapılan işe ve şirketimiz yerleşkelerine ilişkin bilgilerin ifşa edilmesi nedeniyle güvenlik zaafına da sebebiyet vermektedir. Kabin ekiplerimizin konuya gereken hassasiyeti göstermesi beklenmekte olup belirtilen hususlara uymayan kabin ekipleri hakkında idare tedbir uygulanacaktır!”

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle 268 THY işçisi işten atıldı.

ataturkhavalimanısaldırıSermayenin Türkiyesi’nin gücü, işçi sınıfımızı eze eze sömürmektir. İşçiler arasındaki sınıfsal toplumsal insani her türlü ilişkiye saldırmaktır.

Bir yorum

  1. Sermaye işçilerin kanını içerek besleniyor alınteri ile yetinemiyorlar artık..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*