Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Türk Telekomda işçi eylemleri devam ediyor

Türk Telekomda işçi eylemleri devam ediyor

İşçiler bu sabah iş bırakma eylemine Türk Telekom Anadolu Yakası Bölge Müdürlüğü önünde terminal araçlarıyla konvoy oluşturarak gerçekleştirdi.

“Kiralık Köle Olmayacağız” pankartı ile “Türk Telekom Uyuma Hakkımızı Unutma”, “Baskılar Tehditler Bizi Yıldıramaz” sloganları atıldı.

Türk Telekom’a bağlı ART taşeron işçileri maaş, pirim ödemeleri, kesintiler ve maaşa iş bırakmanın 2. Gününde eylemine devam etti.  İşçi temscilcileri Türk Telekomla yaptığı görüşme sonunda Telekom işçileri iş araçlarını teslim etmelerini yoksa işgalden dolayı mahkemeye gitme tehdinde bulundu. Diğer yandan da taşeron şirket  işten atma ve zam yapmama tehtidini 2 günde 10 tane cep mesajı atarak yaptı.

İşçiler telekom yöneticileri ile yaptıkları iki görüşmede de işçilerin talepleri için gerçek ve elle tutulur bir şey çıkmadı. İşçiler işten atmaların engellenmesi için bir söz almadıklarını, arkadaşlarının işe dönünceye kadar ve talepleri kabul edilinceye kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi. Eğer böyle devam ederlerse elimizden geleni yaparız o zaman diyerek iletişim hatlarını kesebilecek durumda oldukları yinelediler ve yarın (30 Ekim) saat 11:00 yeniden Acıbadem Türk Telekom Genel Müdürlüğü Önünde toplanma işçi dayanışma ve direniş çağrısı yapıldı.

İki gün öne iş bırakan işçiler Sultanbeyli sınırında bir araya gelerek ilk eylemi gerçekleştirmişti.

        

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*