Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Türk-İş’te şok: Başkan Mustafa Kumlu istifa etti

Türk-İş’te şok: Başkan Mustafa Kumlu istifa etti

Türk-İş’te geçtiğimiz yıl sendikalar yasasının görüşmeleri sırasında Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu ve diğer yönetim kurulu üyeleri arasında başlayan gerginlik Kumlu’nun istifası ile son buldu. Mustafa Kumlu’nun bugün sabah itibariyle Türk-İş Genel Merkezi’ne geldiği ve istifasını sunduğu öğrenildi. Kumlu’nun istifası işleme konulurken; kendisi de Genel Merkezi terk etti. Kumlu’nun öğleden sonra Türk-İş’e bağlı sendika başkanları ile bir araya gelip “hakkınızı helal edin” diyeceği öğrenildi.

İSTİFA AÇIKLAMASI

Mustafa Kumlu, yaptığı açıklamada ise, “2011 yılında yapılan Türk-İş Genel Kurulu’nun hemen ardından, Türk-İş Yönetiminde başlatılan huzursuzluk, zaman içinde giderilemeyecek bir noktaya getirilmiş ve Türk-İş’e zarar verir hale gelmiştir” dedi. Kumlu, şunları kaydetti:
“Türk-İş topluluğu içinde şube yöneticiliğinden genel başkanlığa kadar her kademede otuz altı yıl emek vermiş bir sendikacı olarak Türk-İş’in yüksek çıkarları benim için önemlidir. Verdiğim bu önem gereği, Yönetim Kurulu içinde yaşanan problemlerin aşılmasındaki en önemli görevin bana ait olduğu inancını taşıyor, bu temenniyle Türk-İş Genel Başkanlığı’ndan istifa ediyorum. Beni Türk-İş Yönetim Kurulu’na 1999 yılında Genel Mali Sekreter; 2003 yılında Genel Sekreter; 2007 yılında ve 2011 yıllarında Genel Başkanlığa seçen ve hiç bir kararımızda ve eylemliliğimizde yalnız bırakmayan Türk-İş topluluğuna teşekkür ediyorum. Verdiğimiz mücadele ve eylemlilikte birlikte olduğumuz emek ve meslek örgütleri ile eylemlerimize destek olan halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum.”

radikal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*