Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Türk-İş Başkanı ve hükümet beraberce tekel işçisine dava açtı!

Türk-İş Başkanı ve hükümet beraberce tekel işçisine dava açtı!

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve korumaları, 1 Mayıs 2010 Taksim mitinginde kürsüden kaçarken Atatürk Kültür Merkezi’nin camlarını kırdılar.

Maliye Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı camların parasını Kumlu’dan talep etti. Kumlu da iki TEKEL işçisini suçlayıp, ismini verdi: Metin Arslan ve Yüksel Yapar.

Hatırlanacağı gibi, mitingde söz hakkını kullanmak isteyen TEKEL, İtfaiye, İSKİ işçileri sendikacılarla birlikte kürsüye çıkmış, basın açıklamalarını okumuşlardı.

“AKM camlarını kırmak” gibi işçilerin hiçbir sorumluluğunun olmadığı bir konuyla ilgili soruşturmanın dönüp dolaşıp işçilerin yargılamasıyla sonuçlanması, sendika bürokratlarıyla devletin işbirliğiyle gerçekleşmiştir.

İşçilerin “Zorla sendikal faaliyeti engellemek, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, inanç düşünce ve kanaat hürriyetini engellemekle” suçlanması gerçeklere aykırıdır.

İlk duruşma 27 Eylül Salı günü Çağlayan İstanbul Adliyesi 20. Asliye Cezada saat 09.30’da yapılacaktır.

Duruşmanın ardından konuyla ilgili basın açıklaması da
yapılacaktır.

Türk-İş Genel Merkezinin ve hükümetin TEKEL işçilerine yönelik hazımsızlığını ve öfkesini teşhir etmek için, sınıf dayanışmasını yükseltelim.

Sınıfsal duyarlılığa sahip herkesi 27 Eylül Salı günü saat
09.00’da Çağlayan Adliyesi önüne çağırıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*