Anasayfa » GÜNDEM » TSK Afrin Saldırılarını Artırdı

TSK Afrin Saldırılarını Artırdı

TSK günlerdi Afrin ve Azez civarina yönelik saldırılarını Ankara’da yaşanan bombalı saldırının ardından bu sabah saatlerinde daha da artırdı. Ankara’da yaşanan saldırının hemen ardından hükümet tarafından yapılan açıklamalarda YPG’nin üzerine saldırıyı yıkma telaşı gözlerden kaçmamıştı. Bu saldırının bahanesi ile Suriye politikası dibe vuran hükümet yeni manevra alanları yaratmaya çalışıyor. Afrin ve Azez bölgesine yönelik saldırıların artmasınıda bu eksende okumak lazım.

ANHA haberine göre, Bab El Selame Sınır Kapısı yakınlarından Deyr Cemal (Dêr Cemal), Tel Rıfat (Arpêt), Minnağ (Minîh), Ayn Dakne (Eyn Deqnê), Marenaz, Elqemiyê, Kiştar, Kefer Antun, Malikiyê, Kefer Nasih ve Afrin kırsalına yapılan obüs saldırıları düzenlendi. Ayrıca saldırılarda iki sivil yaşamını yitirdi.

Sadece Urfa’ya yakın sınır kapısından değil bu sabah Hatay yakınından da Füze saldırıs başladığı yönünde gelen bilgiler var. TSK Ankara saldırısı sonrasında Afrin ve Azez’e yönelik saldırılarında ikinci bir noktayı kullnamaya başladı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*