Home » GENÇLİK » Toros Üniversitesi’nde boykotun 2. günü

Toros Üniversitesi’nde boykotun 2. günü

Sabah saatlerinde boykotumuzun 2. gününe başlamak için erkenden okulumuzda olduk. Boykotun ilk gününde yaşadığımız pek çok olayı yine yaşadık. Sınıfını bırakmayan öğretim üyeleri, sınıftan çıkmaya “korkan” öğrenciler. Sınıf kapılarında sesli ajıtasyonlar çekerek, alkış tufanı kopartarak derslerin devam etmesini önleyerek bir kaç sınıf haricinde herkesi okul bahçesinde toplamayı başardık.

Okul bahçesine geldiğimizde mini bir forum düzenleyerek boykotun nasıl ilerletmemiz gerektiğiniz, nasıl içeriklendirmemiz gerektiğini konuştuk. Ankara katliamında yaşamını yitirenler arasında Toros kolejinden emekli olan ve hala Toros Üniversitesi kantininde çalışan bir işçide olduğu için kantin çalışanlarınıda eyleme dahil ederek boykotumuzu örgütlemeye devam ettik.

İlk elden ”Ankara’da katliam var”, ”Katliam varsa ders yok Toros Üniversitesi boykotta” yazılı iki pankart hazırlayarak okulun içine astık. Daha sonra Katliam sırasında canlarını yitirenlerin tek tek isimlerini yazdığımız kağıtları birleştirerek okulun meydanına yerleştirdik. Herkes dövizlere duygu ve düşüncelerini, istemlerini yazarak boykotun birer örgütleyicisi haline geldi.

Hazırlıklar tamamlandığında ise forum yapılmaya başladı. Ankara’da mitingde olan arkadaşlarımız mitingi farklı pencerelerden anlatmaya çalıştı. Forumda genel algı olarak katliamın devletin katliamcı geleneğini senelerdir sürdürdüğü ve bu katliamları bizleri sindirmek adına yaptığı bizlerin ise bu katliamlara karşı daha gür bir şekilde sesimizi yükseltmemiz gerektiği sonucu çıktı. Eylem sırasında ”tarihiniz kan, tarihiniz katliam”, “kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları atıldı.

Forum mücadeleyi dahada yükseltma kararıyla sonlandırıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*