Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Berlin’de 25 Kasım Toplantı ve Film akşamına davet

Berlin’de 25 Kasım Toplantı ve Film akşamına davet

25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü olarak işçi ve emekçi kadınların sorunlarının dile getirildiği gündür.Dönemlerindeki diktatörlüğe ve sisteme karşı verdikleri mücadele sonucu işkence edilip tecavüz edilen MIRABEL KARDEŞLERİN öldürüldükleri gündür 25 Kasım.Bu vesile ile izleyeceğimiz film sonrası,kadına yönelik şiddetin çesitli boyutlarını,kaynağını ve mücadelemizi tartışacağız.

FİLM: “İÇİMDEKI YANGIN”

“Bir artı bir nasıl bir eder?”

phpThumb_generated_thumbnail“İnsanın öyküsü nerede başlar? Doğumunda mı? Ebeveyninin doğumunda mı? Yoksa geçmişe, en başa mı gitmek lazım her birimizin kişisel öyküsünün başlangıcı için?”

Bazı filmler vardır, afişleri ile, ismi ile ketumdur. Özel bir ilginiz yoksa ele vermezler kendilerini.

Denis Villeneuve imzalı İçimdeki Yangın, böyle bir film. İddiasız afişi, bilinmeyen oyuncuları ve neredeyse sıfıra yakın tanıtımıyla ıskalanma olasılığı çok yüksek bir başyapıt. Film bir göç sanatçısı olan Wajdi Mouawad’ın oyunundan uyarlama. Beyrut kökenli olan yazar, kendi çocukluk döneminde her yerinden kan, barut ve acı fışkıran ülkesine dair muazzam bir tragedyaya imza atmış. Düzene baskaldiran bir kadinin yasam öyküsü ve direnisi nezdinde, devlet siddetini, toplumsal kosulların,inanç ve geleneklerin insani nasıl şekillerindirdiğini, izleyecinin insanlığını sorgulattığı ve öfke sınırlarını zorlayarak izlediği bir film.

DEVRİMCİ PROLETARYA

TARIH: 28.11.2013
SAAT: 18:30
YER: CAFFEE MIO´L
Muskauer Str. 15, Berlin.

2 yorum

  1. merhabalar.. bu filmin sizde turkce dublaj ingilizce alt yazi hali varmi acaba? tesekkurler.

  2. Merhaba

    Gecen hafta ARTE kanali bu fmi vermisti. Inanilmaz bir basaldiri. Muhtesem bir oyku.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*