Anasayfa » BASINDAN » TOMİS açıklaması

TOMİS açıklaması

Böyle gelmiş, böyle gitMESS!

2017 sözleşmesine sayılı günler kala Ford yönetimi, MESS’ten aldığı talimatları yerine getirmeye, metal işçisine göz dağı vermeye çalışıyor. Geçenlerde Bosch’ta, Türk Traktör’de başlattıkları işten atma saldırısını Ford Otosan’da sürdürüyorlar. Dün 15 yıllık Ford işçilerinden Numan Duru adlı üyemiz işten çıkartıldı.

Deneyimli, iş öğreten, sorunları çözen, yoksulluk sınırında yaşayıp KOÇ sermayesini büyüten, hatta Bursa TOFAŞ fabrikasında üretilen Egea modelinin kalıplarında dahi emeği geçmiş bir işçi olan Numan kardeşimiz haksız ve hukuksuz bir biçimde Ford yönetiminin alışık olduğumuz Ali Cengiz oyunları ile işten çıkartıldı. Kimin yaptığı belli olmayan ve 5 liralık elektrotla düzeltilebilen hataları Numan arkadaşımızın üzerine yıkan, 50 bin liralık zarara uğradıklarını iddia eden Ford Otosan üyemizi tazminatsız şekilde işten çıkartmıştır.

Ama bu işten atmanın kalıplarda yapılan küçük hatadan değil, Ford Otosan yönetimine boyun eğmeyerek yapılan “büyük hata”dan olduğundan adımız gibi eminiz. Metal Fırtına sonrası direnişçi işçileri hedefe çakan, üyelerimizi herkesin önünde açıkça işten atmakla tehdit eden Ford yönetiminin TOMİS’li işçilere, TOMİS’e tahamülsüzlüğüdür. Yıllardır ortaklık kurdukları Türk Metal ile, metal ve otomotiv işçilerine kan kusturan Ford yönetimi 2017 yaklaşırken, kendi dediğini tekrar eden Türk Metal’den başka ses istememektedir. Böyle oyunlarla ise diğer işçilere göz dağı vermek istemektedir.

Ama hayır! Biz bu oyunu bozarız! Metal işçisine yıllardır dayatılan sömürü cehenneminin devam etmesine sessiz kalmayacağız. İşten atılan her bir üyemizin hesabını soracağız. Onlar gibi ayak oyunları ile değil; direnişimizle, direncimizle, sözümüzle, yüreğimizle yapacağız bunu. Bekleyin bizi!

Buradan birkez daha başta Ford Otosan işçileri olmak üzere tüm metal işçisi kardeşlerimizi TOMİS’li olmaya, birlikte mücadele etmeye, metal işçisine karşı oynanan oyunu bozmaya, işten atılan üyemiz Numan Duru’ya sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*