Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » TMMOB‘da yerel kadın kurultayları başlıyor.

TMMOB‘da yerel kadın kurultayları başlıyor.

TMMOB İl Koordinasyonu Kurulları tarafından örgütlenen kadın kurultayları başlıyor.

“Gerek örgütsel gerek toplumsal gelişmede, potansiyel kadın enerjisini harekete geçirmek, örgütlülüğün kadın bakış açısıyla zenginleştirilmesi özgür, barışçıl ve yaşanabilir bir dünya için mücadeleye katılımı arttırmak, diğer kadın toplulukları, dernekler, emek örgütleri, üniversiteler ve ayrımcılık karşıtı platformlarla iletişim ve dayanışma içinde olmak istiyoruz.

Çalışma hayatı içinde kadın mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın karşılaştığı sorunları belirleyerek çözüm önerileri geliştirmek ve bu çözüm önerilerinin uygulanması için mücadele içerisindeyiz.

Kadın mühendis, mimar ve şehir plancılarının meslek alanlarında cinsiyetlerinden dolayı karşılaştıkları sorunların kamuoyunda dile getirmek, kendi örgütlerimiz de dahil yaşamın her alanına, kadın iradesinin açığa çıkması, emeğimizin gerçek değerinin teslim edilmesi, emeğimize, bedenimize, kimliğimize yapılan saldırılara, esnek ve güvencesiz çalışma koşullarına karşı çıkmak için mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.”

açıklamasıyla TMMOB ‘lu kadınlar yerellerde Kadın Kurultayları gerçekleştiriyor.

Kurultayın ilk ayağı Adana ‘da yapılacak.

28 Mayıs Cumartesi günü saat 13:00 ‘da başlayacak Kadın Kurultayı Adana Ziraat Mühendisleri Odası‘nda yapılacak. Tüm kadınlar kurultaya davetlidir.

İstanbul Yerel Kadın Kurultayı ise 29 Mayıs Pazar günü saat 09:00 ‘da yapılacak.

Kurultay Yeri: İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası
Adres :Kurtuluş Cad. No:114 34375 Kurtuluş/ Şişli-İstanbul

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*