Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » THY’nin grev kırıcı saldırganlığı büyük facialara yol açmanın eşiğinde

THY’nin grev kırıcı saldırganlığı büyük facialara yol açmanın eşiğinde

THY’nin gözü dönmüş grev kırıcılık saldırganlığı, büyük faciaları an meselesi haline getiriyor. Grevdeki kabin personelinin yerine eğitimini tamamlamamış ya da başka alandan personel çalıştırması, eksik personelle sefer yapılması, veya personel dinlenmeden üst üste uçuşlara zorlanması, uçuş güvencesizliğini 10 kat artırıyor.

THY uçakları, rötorlarda dünya rekoru kırmakla kalmıyor, THY’den üst üste can güvenliksizliği haberleri geliyor. Türk Hava Yolları’nın Gatwick-İstanbul seferini yapmaya hazırlanan uçağının tahliye botları patladı. Olay dün Gatwick Havaalanı’nda yaşandı. TK 1998 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçak kalkış için son hazırlıklarını yaptığı sırada, henüz yeni göreve başlayan bir kabin memurunun hatası sonucu slide patlattığı öğrenildi.

Slide açılması sonrası, uçağa alınan yolcular tekrar uçaktan indirelerek terminale alınırken, uçak bir saat 55 dakika rötar yaşadı.

BİR HAFTADA İKİNCİ OLAY

THY, geçtiğimiz hafta da aynı olayı bir kez daha yaşamıştı. THY’nin İstanbul-Londra seferini yapmaya hazırlanan TK-1987 sefer sayılı TC-JRD kuyruk tescilli Airbus A-321 tipi uçağının, yolcu alımı için son hazırlıklarını yaptığı sırada yine bir kabin memurunun hatası sonucu slide adı verilen tahliye botu patlamıştı. 169 yolcu bulunan uçakta Galatasaray’ın Fildişi Sahilli yıldız futbolcusu Didier Drogba ve eşi de yer alıyordu.

Hem havayolu işçilerinin grevini desteklemek ve THY ve hükümetin azgın grev kırıcılığını protesto etmek, hem de kendi can güvenliğimiz için THY’yi boykot edelim!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*