Home » DİRENİŞ ÇADIRI » THY Grevi’ne dayanışma ziyareti

THY Grevi’ne dayanışma ziyareti

THY işçilerinin grevi THY yöneticilerinin bütün saldırı ve manipülasyonlarına karşı devam ediyor.

THY Yönetimi grev karşısındaki tahammülsüzlüğünü “Grev yasadışı”, “Grev alanındakiler THY işçileri değil” gibi yalanlara başvurarak gösteriyor. Ama grev alanındaki THY işçisi sayısıda dayanışma için gelen işçi emekçilerin sayısıda artıyor.

23 Mayıs 2013 günü Hava-İş Sendikası‘nda bir toplantı yapan ve aralarında Sendikal Güç Birliği Platformu, DİSK, KESK, TTB, Eczacılar Odası‘nın da bulunduğu emek örgütleri, kitlesel ziyaret ve işyerlerinde yapılacak eylemler dahil olmak üzere, dayanışma için çeşitli kararlar aldı.

26 Mayıs Pazar günü THY İşçilerinin grev çadırı yine dayanışma ziyaretçileri ile doluydu. Saat 13.00’de birçok kurum THY işçilerinin yanındaydı. Devrimci Proletarya okurları olarak bizlerde grev alanındaydık.

Grevin ilk günlerine göre direnişçi THY işçileri daha coşkulu ve umutluydu. Her ziyaret grevin sonuçlarının güzel olacağına daha yürekten inanmalarını sağlıyor. Bizler de Grev Komitesi’nden arkadaşlarla Devrimci Proletarya okurları olarak grevin ilk gününden beri mücadeleye destek verdiğimizi ve bu grev kazanımla sonuçlanana kadar işçi arkadaşların yanında olacağımızı belirten bir sohbette bulunduk.

Grevin ilk günlerindeki oluşan karamsar hava katılımların ve desteklerin artmasıyla dağılmıştı. İşçiler artık grevlerini daha büyük bir inançla ve kararlılıkla yürütüyorlar. Yönetime ve bütün grev kırıcılara rağmen bu direnişin süreceği ve kazanacağının mesajını veriyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*