Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » TGS eylemdeydi

TGS eylemdeydi

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS),  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi, geçtiğimiz günlerde yayınlanan işkolu istatistiklerinde bini aşkın üyesinin yok sayılmasına tepki gösterdi. Ocak ayı işkolu istatistiklerine göre 2 bini aşkın üyesi görünen sendikanın üye sayısı son açıklanan istatistiklerde 835 olarak gösteriliyor. Bu durumda yüzde 1 barajının altında kalacak olan TGS sendikası, toplu sözleşme yetkisini kaybedecek.

Basın açıklamasını gerçekleştiren TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi, ”Sendikamızın 2 bini aşkın üyesi olmasına rağmen Bakanlık istatistiklerinde üye sayısı 835 olarak gösterildi. Azadîya Welat, DİHA, Özgür Gündem, Birgün, Hayat TV ve Evrensel başta olmak üzere çok sayıda üyemiz görmezden gelindi. Biz bu konuda görüşmek için bakanlıktan talepte bulunacağız” dedi.

Ocak ayından Haziran ayına kadar sendikanın 80 yeni üyelik gerçekleştirdiğini ve bunların hiçbirinin istatistiklere yansımadığını ve AA çalışanlarının AKP hükümetinin baskısı ile yeni kurulan Medya-İş sendikasına üye yapıldığını aktaran İpekçi, sözlerini “TGS’nin verdiği mücadele iktidarı korkutuyor. Mücadeleden taviz vermeyeceğiz. Bu örgüt Türkiye’de gazetecilerin tek ve meşru örgütüdür. Bize intikam yemini ettirmeyin. İntikamımız kötü olur” diyerek noktaladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*