Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Tesco Kipa’da TİS mücadelesi

Tesco Kipa’da TİS mücadelesi

İZMİR- 2004 yılından bu yana Tesco Kipa’da örgütlenme çalışmaları yürüten Tez Koop-İş Sendikası, iş yerinde toplu sözleşme yapma yetkisini almıştı. Sendikanın, “karara itiraz etme, TİS görüşmelerine başlayalım” çağrısı patron tarafından duyulmadı. Patron, karara karşı mahkemeye başvurdu. Şimdi hukuki süreç beklenecek. Patronun itirazını “sendikayı yok sayma” olarak değerlendiren Tez Koop-İş Sendikası, hukuki süreç devam ederken, çeşitli etkinlikler yapacak.

Balçova Kipa önünde eylem yapılacak
Sendika, 16 Temmuz Cuma günü Balçova Kipa önünde kitlesel bir eylem yapmaya hazırlanıyor. Eyleme, sendika üyelerinin yanı sıra çeşitli kitle örgütleri de katılacak.

Sendikadan yapılan açıklamada, “Bu sürece Tesco Kipa işçileriyle başladık, onlarla götüreceğiz ve zafere onlarla ulaşacağız. Hiçbir üyemizin kaygısı ve endişesi olmasın. Bu süreç asla 2004 yılının tekrarı olmayacak!” denildi.

Bu arada, süreçle ilgili bilgilendirme çalışmaları kapsamında İzmir’de Türk-İş’e bağlı sendika binalarına, Kipa patronuna “işçilerin TİS ve sendika hakkını tanıması” çağrısı yapan pankartlar asıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*