Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » TEKEL işçisi sokakları ısıtıyor

TEKEL işçisi sokakları ısıtıyor

58 gündür Ankara’da direnişte olan TEKEL işçileri aldıkları kararla her akşam saat 17.00’da yaptıkları yürüyüşlerine devam ediyor.

Bugün de çadırlardan toplu halde çıkan işçiler, Sakarya Meydanı’na sloganlarla yürüdüler. Yürüyüş boyunca Ankaralı çok sayıda işçi ve emekçi de yürüyüşe katılarak destek verdi. İşçiler adına açıklamayı yapan Tek-Gıda İş Bitlis Şube Başkanı Murat Yenisöz; 2 aydır Ankara’da soğuğa, kara, karalamalara, tehditlere ve hertürlü baskıya aldırış etmeden 4-C köleliğine direndiklerini, kazanmadan da dönmeyeceklerini söylerken “Eli boş dönersek yatacağımız yer yine sokaklar olacak. Öyle de ölüm, böylede ölüm. Öleceksek onurumuzla öleceğiz” diyerek kararlılıklarını bir kez daha yineledi.

Genel grev sloganlarının kesilmediği açıklama sonrası işçiler yine toplu halde yürüyüşle ve sloganlarla çardırlarına döndü.

19.00’da meşalelerle yüründü

Saat 19.00’da yeniden toplanan işçiler bu defa taşıdıkları meşaleler ile sloganlar atarak tekrar Sakarya Caddesi’ne yürüdü. “Yaşasın sınıf dayanışması, TEKEL yürüyor kavga büyüyor, Genel grev genel direniş, Zafer direnen emekçinin olacak sloganları atılırken çevredeki çok sayıda işçi ve emekçi alkışlarla desteklerini gösterdi. Polisin yürüyüş güzergahı boyunca hemen her sokak başına yığınak yaptığı eylemde işçiler daha sonra yine yürüyüşe başladıkları noktaya dönerek eylemlerini tamamladı.

Açlık grevine devam eden işçilerden bir kadın işçi rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tedavisi yapılan işçi yeniden açlık grevine döndü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*