Anasayfa » GENÇLİK » Tekel işçileriyle dayanışma etkinliği yapan 24 öğrenci okuldan atıldı

Tekel işçileriyle dayanışma etkinliği yapan 24 öğrenci okuldan atıldı

İstanbul Çekmeköy’de bulunan Mehmetçik Lisesi’nde 24 öğrenci Tekel işçilerinin direnişi ile dayanışma etkinliği yaptıkları için okuldan atıldılar.

Mehmetçik lisesi öğrencileri, 25 şubat günü okullarında Tekel direnişine destek için bir düzenlediler. Okul müdürü ve yöneticilerinin yoğun tehditlerine karşın etkinliği coşku ve kararlılıkla gerçekleştirdiler. Etkinliğin ardından okul idaresi çok sayıda öğrenciye soruşturma açtı. Öğrenciler çok sayıda yönetici ve öğretmenin bulunduğu, kameralı bir odada, psikolojik baskı ve tehditlerle sorguya çekildiler. “Dersleri boykot ettikleri”, “öğretmenlerine karşı gelip itaatsizlik yaptıkları”, “siyasi parti ve derneklerin propagandasını yaptıkları” doğrultusunda ifade vermeye zorlandı. Daha sonra 24 öğrencinin evine tasdikname gönderildi.

Tekel işçilerinin direnişine destek verdikleri için 24 öğrencinin okuldan atıldığını duyan Tekel işçileri de bu duruma tepki gösterdi. Tek Gıda-İş ve Eğitim-Sen sendikaları da atılan öğrenciler için girişimlerde bulunacaklarını belirtti. Eğitim-Sen konuyla ilgili bir basın açıklaması yapacak.

Direnen Tekel işçileri yalnız değildi, Mehmetçik Lisesi öğrencileri de yalnız olmayacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*