Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Tekel işçilerinin eylem takvimi

Tekel işçilerinin eylem takvimi

TEKEL işçileri bugünden başlayarak 4 günlük bir eylem ve etkinlik takvimi açıkladılar. Tek Gıda İş’in fiziki saldırı cüretinden sonra bu eylemlere katılım özel bir önem taşıyor. Eylem takvimini okurlarımıza duyuruyoruz:2. TEKEL Direnişindeki İşçilerin Protesto Eylem ve Etkinlik Çağrısı/ 26.11.2010

24 Kasım günü 2. TEKEL Direnişçileri sendika başkanın arabasına yönelik yumurtalı protesto gerçekleştirmiştir. Bu demokratik protestoyu hazmedemeyen Mustafa Türkel özel güvenlik ve korumalarına emir vererek işçilere ana avrat küfrederek saldırı emrini vermiştir. Polis de havaya ateş açarak saldırıya destek vermiştir. Cevizli TEKEL işçisi Metin Arslan başından aldığı darbelerle yaralanmıştır.

Bu saldırıyı TEKEL işçilerine değil tüm işçi sınıfına yapılmış sayıyoruz.

TEKEL işçileri olarak, işçilere yönelik şiddet kullanan sendika başkanı Mustafa Türkel’i ve polis güçlerini kınamak ve protesto etmek üzere bir dizi eylem ve etkinlik yapma kararı aldık.

Bu etkinliklere kitlesel desteğiniz sayesinde saldırganlara gereken cevap verilmiş olacaktır.

1. 27 Kasım Cumartesi Saat 16.30’da Bergama Köylülerinin önderi Oktay Kanyar’ın da katılacağı “Aydınlar İşçilere Saldırıyı Yumurta Atarak Protesto Ediyor” eylemi (4. Levent Tek Gıda-İş Genel merkezinin önü)

2. 27-28 Kasım Cumartesi-Pazar İzmir, Ankara, Diyarbakır, Adıyaman illerinde basın açıklamalarının yapılması (yer ve saat yereller tarafından belirlenecektir).

3. 28 Kasım Pazar günü saat 18.30’da Galatasaray’da toplanma ve 7’inci meşaleli yürüyüş yapılacaktır.

4. 29 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’de Türk-İş Birinci Bölge ziyaret edilerek saldırı kınanacaktır.

5. Yumurtalı protestomuzu sürekli yapma kararı almış bulunuyoruz. İlk protestomuzu aydınlar ve sanatçılarla birlikte gerçekleştireceğiz. 29 Kasım Pazartesi gününden itibaren de her sabah Tek Gıda-İş Genel Merkez yöneticilerine karşı sürdüreceğiz.

6. 30 Kasım Salı günü saat 14.00’de Sultanahmet Adliyesinden saldırganlar (sendika yöneticileri, özel güvenlik ve polis) hakkında suç duyurusu yapılacaktır.

Eylem ve etkinliklerin sonraki bölümleri daha sonra ilan edilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

TEKEL İŞÇİLERİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*