Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » TEKEL İşçilerinin 3. Yürüyüşü

TEKEL İşçilerinin 3. Yürüyüşü

TEKEL İşçilerinin 3. Yürüyüşü: “Herkese İş ve Güvenceli İş Ortamı” şiarıyla gerçekleştirildi.

TEKEL İşçileri Tek Gıda-İş sendikası önünde kurdukları çadırlarda sürdürdükleri direnişlerinde 1 ayı devirmek üzereler. TEKEL İşçileri”4-C’ye hayır, işimizi ve haklarımızı istiyoruz!” talebiyle devam eden direnişi “ilk günkü kararlılıkla sürdürüyoruz.” diyorlar.

TEKEL İşçileri süreklileşen eylemlerinin 3.sünü bu hafta Taksim’de
gerçekleştirdiler. Galatasaray Lisesi önünde toplanarak Taksim Tramvay Durağı’na yürüyerek ve burada bir basın açıklaması yapmak isteyen TEKEL İşçilerinin önü Ağa Canmii önünde polis barikatı ile kesildi.

Galatasaray Lisesi önünden saat 19.00’a doğru hareket eden eylemciler sloganlar eşliğinde yürümeye başladılar. Eylemcilerin korteji bugün Taksim meydanında gerçekleştirilen saldırı bahane edilerek kesildi ve Taksim Tramvay Durağına yürüyüşleri engellendi.

Bunun üzerine bu haftaki basın açıklaması İstiklal Caddesinde bulunan Ağa Camii önünde gerçekleştirildi.

Açıklamada 2 Mart’ın üzerinde 6 aydan fazla zaman geçtiği fakat kendilerine dayatılan 4/C uygulamsından vazgeçilmediği, belirtilirken TEKEL İşçileri olarak isteklerinin “İş ve işgüvencesi istiyoruz. İnsanca yaşanacak ücret istiyoruz.bize dayatılan tam bir kölelik düzenidir. Bu statüyü getiren 4/C uygulamasının iptal edilmesini ve özlük haklarımızla çalışmak istiyoruz” dediler.

Eyleme bir çok sektörden güvencesiz çalışan işçiler katıldılar. Öğretmenler ve Hukuk Bürosu Çalışanları da eyleme dövizleri ile katılmışlardı.

Eylemde “Yaşasın Ankara direnişimiz”, “Direne direne kazanacağız”, “Biz haklıyız biz kazanacağız”, “Sözleşmeli köle olmayacağız” sloganları atıldı.

Eylem haftaya pazar günü yine aynı yerde yapılacak eylemin duyurusu ile sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*