Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » TEKEL işçileri, Bakan Ömer Dinçer’i protesto etti

TEKEL işçileri, Bakan Ömer Dinçer’i protesto etti

Denizli’de bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’nden çıkarken bir grup TEKEL işçisi tarafından protesto edildi.

Denizli’de 13 Şubat Cumartesi günü yapılacak Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısı öncesi kente gelerek açılışlara katılıp incelemelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Sosyal Güvenlik Kurumu ziyaretinde sürpriz bir tepkiyle karşılaştı.

Gazi Bulvarı üzerinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’nü, Bakan Dinçer’in ziyaret edeceğini öğrenen yaklaşık 10 TEKEL işçisi, direnişle ilgili açtıkları imza standından Bakan’ı fark edince eylem gerçekleştirdi.

TEKEL işçilerinin SGK İl Müdürlüğü’nde bulunan Bakan Ömer Dinçer’le görüşme taleplerine de olumlu yanıt gelmedi.

SGK İl Müdürlüğü’nde Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’la birlikte yaklaşık yarım saat kalan Ömer Dinçer, binadan çıkarken TEKEL işçileri slogan atarak Bakan’ı protesto ettiler. Çevik kuvvetin barikat kurmasıyla işçiler eylemi sonlandırdı.

Eylem haberini alan devrimci ve demokrat kitle örgütleri hızlı bir şekilde toparlanarak Bakan’ların geçeceği yolu trafige kapattı. Bu esnada eylemci kitle Çınar Meydanı’nda da beklemeye başladı. Yolun trafiğe kapatılmasıla birlikte 60 kişilik grup, Çevik kuvvet ve sivil polisler tarafından abluka altına alınarak, dağılmaları konusunda uyarıldı.

DPG ve DHF’lilerin ‘eylemimize devam edelim’ önerilerine rağmen diğer kurumlar dağılma kararı alınca, kitle sloganlarla kurumların bulunduğu Eflatun Sokağ’a çekilerek dağıldı.

Yarın Bakan’ların Denizli’de olması sebebiyle saat 15.00′da sendikalar ve devrimci demokrat kitle örgütleri, TEKEL işçileriyle birlikte bir eylem gerçekleştirecek.

Denizli DPG

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*