Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Tekel işçileri AKP’nin “halk günü”nü de AKP’den hesap sorma gününe çevirdiler

Tekel işçileri AKP’nin “halk günü”nü de AKP’den hesap sorma gününe çevirdiler

Malatya AKP binasındaki milletvekilerinin de katıldığı “halk günü”, 6 TEKEL işçisinin katılmasıyla AKP Hükümeti’nden hesap sorma gününe dönüştü. Tekel işçileri, milletvekillerine “neden Tekel işçilerinin sorunlarıyla ilgilenmiyorsunuz” diye bağırıp ‘Kölelik yasası 4/C’ye hayır’ yazılı pankart açınca AKP kabadayıları işçilere ve olayı görüntüleyen basın emekçilerine saldırdılar. 6 işçi gözaltına alındı.

AKP Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ve İl Başkanı Mustafa Şahin güya “halk”ın sorunlarını dinlerken, 6 Tekel işçisi “Neden Tekel işçilerinin sorunları ile ilgilenmiyorsunuz ?” diye bağırarak müdahale ettiler.

Bir süre karşılıklı bağrışmaların olduğu salonda Tekel işçileri yanlarında getirdikleri ‘Haklıyız kazanacağız’ ve ‘Kölelik yasası 4/C’ye hayır’ yazılı pankartları açtı. AKP kabadayıları Tekel işçilerine saldırınca, yumruklaşmalar oldu.

AKP Malatya İl binasına gelen polisler 6 Tekel işçisini gözaltına aldı. Tekel işçileri, AKP’nin “halk günü” vitrinini de şangırtıyla indirip, AKP’den hesap sorma gününe çevirmiş oldular.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*