Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Taşeron İşçilere Müjde! Kadro’dan Haber Var

Taşeron İşçilere Müjde! Kadro’dan Haber Var

Başlığa bakıp sakın aldanmayın, kadro verileceği vaatleriyle yıllardır oyalanan taşeron işçiler ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım, ATO Congresium’da “15 Temmuz Darbe Girişimi – Küresel Satranç” temalı Uluslararası Demokrasi Kongresi’nde konuştu: “Herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda, gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz gerek 4C’liler, bütün bu sorunları çözmek için arkadaşlarımıza gereken talimatları verdim, çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konu ile ilgili olarak bir hazırlık içinde olduklarını ifade ederek; “Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek” dedi.

Bir krizin içinden çıkmaya çalışan kapitalizm çalışma koşullarını ağırlaştırıp, güvencesiz ve esnek çalışmanın önünü açan yasalarıyla kendi varlığını korumaya çalışıyor. 4 milyona yaklaşan işsizlik rakamı, yaklaşık yüzkırkbin kamu işçisinin ihracı ve iktidarın istihdam tasarruf söylemleri bu krizli durumda referandum sonuna ertelenen taşeron işçilere kadro vaadini boşa düşürüyor. Bu sistemin vaadi işçi sınıfı için ancak ve ancak daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk ve daha fazla asgari yaşamın ötesine geçemez.

Burjuvazinin anayasasının bizlerin ihtiyaç ve özlemlerini sınırlandıran ve yok sayan tutumuna karşı, burjuvaziyi yıkarak gerçekleştireceğimiz öz mücadele ve inisiyatiflerimizle, burjuva anayasasına göre değil kendi irademize göre, kendi talep ve ihtiyaçlarımızı fabrika, işyeri, ofis ve sokaklardan başlayarak mücadeleyi büyüterek kendi sorunumuzu ancak ve ancak kendimiz çözeriz.

Burjuvazinin başkanlık veya parlamenter biçimine, güvencesiz, kölece ve belirsizliğe doğru gidişine “HAYIR” diyerek, sonrasını da sıkı bir örgütlenmeye götürerek referandumun her türlü sonucu karşısında hazırlanıp böylece yeni bir yaşamı kurabiliriz!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*