Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Tarım İşçileri “Kaza” Yaptı

Tarım İşçileri “Kaza” Yaptı

Daha bir kaç hafta önce Manisa’da tarım işçisi kadınlar kölece çalışma koşulları nedeniyle iş cinayetine kurban gitmişlerdi. 15 tarım işçisi her yaz dönemi yada her hasat döneminde yaşanan bu vahşet sonrasında yaşamını yitirmişti. Balık istifi kamyon yada traktör kasasında tarla ve bahçelere götürülen işçiler patronların kar hırsının kurbanı olmaya devam ediyorlar.

Aksaray’da bir katlim daha yaşanıyordu. Bu seferlik tarım işçileri “yaralandı” Aksaray’da tarım işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı. 2 si ağır 16 işçi yaralandı.

Kazanın sürücüye patron tarafından dayatılan “zamanında işçiler burada olacak” telaşı ile yapılan aşırı hızın neden olduğu belirtiliyor.

Kazada sürücü Mehmet Can ile birlikte tarım işçisi olduğu belirtilen iki ayrı aileden Mehmet (70), Amber (45), Bahri (36), Necla (34), Zahide (30), Adalet (25), Abdülsamet (11), Abdülhakim (6), Mehmet Selim Can (8), ile Mehmet (43), Selman (26), Ceylan (17), Medine (16), Sinan (14) ve Nurcan Taş (6) yaralandı.

Kazanın ardından olay yerine gelen ambulanslar yaralıları Aksaray Devlet Hastanesi’ni kaldırdı. Acil serviste müdahale edilen yaralılardan Necla Can ile Selman Taş’ın hayati tehlikelerinin bulunduğu açıklandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*