Anasayfa » BASINDAN » Tanker suyuna mecbur bırakılan Sur’da içme suyu dağıtımı

Tanker suyuna mecbur bırakılan Sur’da içme suyu dağıtımı

Yıkımın devam ettiği Sur’un Lalebey ve Alipaşa mahallelerinde olası tanker suyu zehirlenmelerine karşı Sur’un Yıkımına Hayır Platformu, içme suyu dağıtıyor

Diyarbakır Sur’da Lalebey ve Alipaşa mahallelerinde ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ çerçevesinde evlerin yıkımı devam ediyor. Evlerini boşaltmak istemeyen mahallelilerin elektrik ve suları ise sık sık kesiliyor. Gazete Duvar’ın haberine göre, su sıkıntısı çeken mahalleliler, yıkım ekibi için mahalleye gelen su tankerlerinden bidonlarla su alarak su ihtiyaçlarını karşılıyorlar.
Çocukların tanker suyundan zehirlendiği iddia edildi

Sur’un Yıkımına Hayır Platformu üyelerine mahallelerden gelen bilgilere göre, bazı çocuklar tankerlerden alınan su nedeniyle hastalanmış. Hastalanan çocukların tanker suyundan zehirlendiği iddiaları henüz kesinleşmedi. Ancak mahallede, insanlar tanker suyunu da kullanamasın diye suya ilaç katmaya başlandığı yönünde rivayetler var.
“Tanker suyu incelensin”

Sur’un Yıkımına Hayır Platformu bileşenleri, tanker suyunun incelenmesini istedi. Platform bileşenleri ayrıca olası bir zehirlenmenin önüne geçmek için Alipaşa Mahallesi’nde oturan ailelere içme suyu dağıttı.

Bariyerlerle çevrilmiş olsa da evlerini terk etmeyen ailelerin kesik sularının açılmasını isteyen platform bileşenleri, sorun giderilinceye kadar mahallede içme suyu dağıtmaya devam edeceklerini bildirdiler.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*