Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Taksim’de direniş alev alev sürüyor!

Taksim’de direniş alev alev sürüyor!

23.50 Cihangir’de polisle direnişçiler arasında çatışmalar sürüyor. Ambulans sesleri geliyor.

23.20 Gezi Parkı tıklım tıklım dolu. Parkın kalabalıklığından dolayı gelenler Harbiye tarafında toplanıyor.

23.10 CHP milletvekilleri Gezi Parkında.

23.02 Kartal’da halk E-5’i, Gazi mahallesinde TEM yolunu trafiğe kapattı.

23.00 Direnişçiler Tarlabaşı’ndan Taksim’e girmeye çalışıyorlar. Bir barikat tekrar ele geçirildi. Direnişçiler polisin gaz bombaları ve plastik mermilerle saldırısına karşı misket atıyorlar. Talimhane ve Elmadağ tarafında toplanıp büyük bir grup halinde alana yürümeye hazırlanıyorlar. Polis Elmadağ yönüne gaz bombaları atıyor. Taksim Gezi Parkının merdivenlerinin önünde direnişçi bir kitle geniş bir alana birikerek slogan atıyor. Sloganlarla çatışanlara destek veriyorlar.

22.47 Eğitim-Sen 6 No’lu Şube, Ada Müzik, Divan Oteli’nin alt katı ve Babylon Lounge’un direnişçilerin tedavi ve soluklanması için açık olduğu açıklandı.

22.30 Gezi Parkının girişindeki, direnişe destek için gönderilen yiyeceklerin toplanıp dağıtıldığı Devrim Market polis saldırısı ile yıkıldı. Gezi Parkı girişindeki merdivenlerin yakınında bulunan İhlas Haber Ajansı aracı ateşe verildi, yanıyor. Gezi Parkı içindeki yaralılara tıp fakültesi öğrencisi direnişçiler müdahale ediyor. Çatışmalar 2,5 saattir sürüyor.

22.20 Gezi Parkının girişini alevler kaplamış durumda.

22.05 Polis TOMA’larla Gezi Parkı girişindeki barikatların olduğu kısma saldırıyor. Burada bir yangın çıktı. Polisin saldırısı karşısında ara sokaklara çekilen direnişçiler tekrar kitleler halinde caddelere çıkıp Taksim’e yürüyor. Çatışma olan yerlerde yer yer yangınlar çıkıyor.

22.00 Elmadağ Divan Oteli civarında 10 bin kişi var. Polisin yoğun saldırısına rağmen kitle dağılmıyor.

21.30 Taksim meydanında ışıklar kesildi. Direnişçiler TOMA’ları taşlıyor. Polis saldırısı şiddetlendi. Polis Tarlabaşı’na doğru da gaz atıyor. Çok sayıda yaralı var. Polis Gezi Parkına saldırdı. Merdivenlerin bulunduğu yerden gaz bombaları kullanıyor.

21.15 İstiklal caddesinden Taksim meydanına çıkmak isteyen direnişçilere polis tekrar ses bombaları ile saldırdı. Taksim Dayanışması Gezi Parkından “Buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam edeceğiz” diye seslendi.

21.05 Okmeydanı ve Gazi mahallesinde halk sokaklarda polis saldırısını protesto ediyor.

21.00 İstiklal caddesinden Taksim meydanına çıkmak isteyen gruplara polis gaz ve ses bombaları ile saldırdı. Binlerce kişi polis saldırı ve tehditlerine karşın Taksim meydanına akıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*