Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Taksim Dayanışması Erdoğan’la görüşüyor

Taksim Dayanışması Erdoğan’la görüşüyor

Taksim Dayanışması’nın açıklamasına göre Erdoğan’ın bugün akşamüstü çağırdığı sanatçı ve aydınlar, Taksim Dayanışması’nın olmadığı bir görüşmenin meşru olmayacağını düşünerek Dayanışma’dan temsilcilerin de heyette yer almasını talep etti. Bu talep üzerine acil olarak bir heyet oluşturuldu.

Heyette yer alanlar; Taksim Dayanışması’ndan temsilciler Tayfun Kahraman, Derya Karadağ, Eyüp Muhcu, Ali Çerkezoğlu, Beyza Metin, Canan Çalağan, Arzu Çerkezoğlu ve Cem Tüzün; sanatçı ve aydınlar adına katılımcılar Yavuz Bingol, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Ali Sunal ve Mahsun Kırmızıgül olarak belirlendi.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen yoğun saldırının ardından bu akşam da Taksim Meydanı ve Gezi coşkulu bir katılımla ayakta. Direniş ilk gün yaralarını sardı, bugün ise coşku ve kitleselliğini tazeleyerek devam ediyor.

Bir saat kadar önce Gezi Parkı eylemlerinin 17. gününde Vali Hüseyin Mutlu’nun ‘Çocuklarınızı eve çağırın’ diyerek seslendiği anneler de parka gelerek eylemlere destek verdi. Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden ‘Abdullah Cömert çocuğumuzdur’ diyerek alana giren anneler daha sonra el ele tutuşarak insan zinciri oluşturdu. Gezi Parkı’na gelen anneler daha sonra çocuklarının burada olduğunu ve kendilerinin de direnişe destek olduklarını açıkladı.

Sinemacılar da bu akşam Gezi merdivenlerinde olacaklar.

Park Divan Oteli’ne kadar genişlemiş haliyle hıncahınç dolu ve coşkulu gecelerinden birini daha yaşıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*