Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Susmayacağız, 1 Milyon kişi ile Taksim’deyiz”

“Susmayacağız, 1 Milyon kişi ile Taksim’deyiz”

Sendika ve meslek örgütleri, 1 Mayıs hazırlık çalışmalarını bir açıklama ile kamuoyu ile paylaştı. Açıklamada bu yıl 1 Mayıs’ın “Susmayacağız, 1 Milyon kişi ile Taksim’deyiz” şiarıyla kutlanacağını ayıca 1 Mayıs’ta, emeğin haklarının korunmasının yanı sıra, özgürlük ve demokrasi talepleri de dile getirileceği belirtildi.

1 Mayıs için bu seneki adresinin de Taksim Meydanı olacağını belirten DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, “Bir milyon kişi ile Taksim’den emek ve barış talepleri yükselecek” dedi.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına yapılan açıklamaya DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı, TTB Yönetim Kurulu Üyesi Osman Öztürk ve KESK MYK Üyesi Akman Şimşek katıldı. Kurumlar adına ortak açıklamayı yapan Görgün “1 Mayıs için bu seneki adresinin de Taksim Meydanı olacağını belirterek “Bir milyon kişi ile Taksim’den emek ve barış talepleri yükselecek” dedi.

1 Mayıs’ta 1 milyon kişi ile Taksim’de olacaklarını kaydeden Görgün, “1 Mayıs’ın kitlesel kutlanması için gereken çabayı göstereceğiz. 1 Mayıs’ta yükselecek ses işsizliğe, yoksulluğa en güçlü cevap olacaktır. Bu ses barışın eşitliğin sesi olacaktır” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*