Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Suriyeli kadınları öldürmeyin…”

“Suriyeli kadınları öldürmeyin…”

Bir Hükümet beyi, Suriyeli göçmenler üzerine 2 gün önce şunları söylemişti:

“Türkiye 3 milyon insanı beşeri sermaye olarak da görmelidir. 3 milyon insan içinde yüksek tahsilliler, uzmanlar var. Şu anda Kahramanmaraş’ta, Adana’da, Osmaniye’de, Gaziantep’te hatta Ankara’da Ostim’de birçok ilde eğer Suriyeliler olmazsa düz işçilik yapan yok. Fabrikalarımız durur.”

Beyefendinin bu sözleri, sosyal medyada “Suriyelileri linç etmeyin ucuz işgücü olarak sömürün!” diye gündem oldu.

Dün Sakarya’da, Suriyeli göçmen, 9 aylık hamile Emani Arrahman, evinin kapısı levye ile açılarak 10 aylık çocuğu ile birlikte ormana kaçırıldı. Kaçıranlar, Emani’nin eşinin çalıştığı işyerindeki mesai arkadaşıydılar. İşyerinde Suriyeli göçmen işçi ile aralarında tartışma çıkınca, alçakça bir ırkçılık ve erkek psikopatlığıyla, hamile eşi ve çocuğuna işkence ve tecavüz edip öldürmeye karar verdiler! 9 aylık hamile Emani’ye tecavüz ettikten sonra onun ve 10 aylık çocuğunun başını taşla ezerek öldürdüler. Bu pervasız alçaklığı hükümet beylerinin tecavüzcülük ve ırkçılığı körüklemesinden almışlardı. Evet, onlar hükümet beyinin sözünü tutup Suriyeli işçiyi değil, hamile eşini ve çocuğunu öldürdüler.

Şimdi beyefendi, “Suriyeli kadınlar olmazsa ‘erkeklik’ yapan yok. Öldürmeyin yalnızca tecavüz edin. Yoksa ‘erkekliğimiz’ durur” mu diyecek?

Patronluğunuz, iktidarınız, ataerkilliğiniz, ırkçılığınız… çürüdükçe alçalıyor, alçaldıkça leşleşiyorsunuz!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*