Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Süreyyapaşa’da direniş 10. gününde

Süreyyapaşa’da direniş 10. gününde

Dev Sağlık-İş üyesi taşeron sağlık işçileri işten atma saldırısına karşı açtıkları direniş çadırında bekleyişlerinin 10. gününde.

Hastanenin Acil girişinde kurulan çadırda bekleyen 3 taşeron sağlık işçisi direnişlerine devam ediyor. İşbaşı yapana kadar da devam edeceklerini belirtiyorlar.

Direnişçi işçilerin eylemine destek için eylemin 10.gününde bir çok sendika ve kurum 12.00’de yapılan eyleme gelmişti. İşçiler eylemde arkadaşları tarafından da yalnız bırakılmıyorlar.

Hastane içinde bloklar arası yürüyüşler yapan sendikalı işçiler, işten atmalara karşı örgütlü duruşun önemini işyerinde kurulan çadır ile bir kez daha görmüş oldular.

Bugün yapılan 12.00 eylemlerinde adres Başhekimlik önüydü. DİSK Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sağlık işçilerinin durumunu görüşmek için başhekimliğe çıktı.

Dev Sağlık-İş adına görüşmede kimse yer almadı. Sebebi ise başhekimin, Dev Sağlık-İş hastane baştemsilcisinin kendisine hakaret ettiğini iddia etmesi oldu. Bu durumu protesto için Dev Sağlık İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da hastane baştemsilcisi Baki Azbay da görüşmeye katılmadı.

Başhekimle görüşmenin ardından sloganlarla Acil Servis önüne gelen eylemciler burada açıklamalarda bulundular.

Görüşmeyi aktaran Ali Rıza Küçükosmanoğlu başhekimin konu ile ilgileneceğini daha sonrada kendilerini bilgilendireceğini belirtti. Daha sonra Arzu Çerkezoğlu ve baştemsilci konuşmalar yaptılar. Konuşmalarda direnişi sadece 3 işçinin işe alınması mücadelesi değil hastanedeki örgütlülüğün sınanması olduğunun altı çizildi.

Daha sonra direnişçi işçilerden Hamdi Azbay basın açıklamasını okudu.

Eyleme direnişteki BEDAŞ işçileri, Genel-İş’te örgütlü işçiler ve KESKli kamu işçileri de katılarak destek verdiler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*