Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Süreyyapaşa işçileri direniyor

Süreyyapaşa işçileri direniyor

Süreyyapaşa Göğüs Hastanesi’nde Dev Sağlık-İş üyesi 3 işçinin işten atılmasının ardından başlayan direniş sürüyor.

Direnişte kırklı günlere yaklaşan işçiler direnişleri boyunca çeşitli eylemlerle seslerini duyurmaya çalıştılar.

İşçiler 27 Ağustos pazartesi günüde yemekhane boykotu ve hastanede bir eylem gerçekleştirerek hastane yönetimini ve iş sağlık müdürlüğünü bir kez daha uyardılar ve sorunlarını çözme yollu sözlerinin arkasında durmaya çağırdılar.

Saat 12.00’de D Blok önünde bir araya gelen Dev Sağlık-İş üyesi taşeron işçiler ve direnişe destek vermek için gelenler burada “İşimize emeğimize hastanemize sahip çıkmak için direniyoruz” yazılı pankart açarak C Blok önüne yürüdüler.

Yürüyüş boyunca “Atılan işçiler geri alınsın”, “Taşeron işçiyiz örgütlüyüz güçlüyüz”, “Tayyip sen yaşa 730 liraya” sloganları sıklıkla atıldı.

C Blok önüne gelindiğinde burada bir basın açıklaması yapıldı. Direnişçi işçilerden Hamdi Azbay’ın okuduğu açıklamada

Bu haksız hukuksuz işten çıkarmaya karşı yürüttüğümüz direnişin 36’ncı gününde bizim emeğimizi ve kimliğimizi yok sayan ve sorunu çözmeyerek bu uygulamalara ortak olan hastane yönetimine il sağlık müdürlüğüne burdan sesleniyoruz. Bu yanlıştan dönün haklarımızı gaspetmekten vazgeçin. İşimize geri dönmemiz sağlanıp, insanın onuruna yaraşır bir biçimde çalıştırma düzeni kurulana kadar tüm gücümüzle ve dostlarımızla birlikte mücadeleyi büyüteceğiz.” denildi.

Eylemde Dev Sağlık-İş Başkanı Arzu Çerkezoğlu’da söz aldı. Çerkezoğlu polisin akrepli çevik kuvvetli yığınağını işaret ederek

Polisi hastanenin asli bileşeni olan işçilerin direnişine karşı bu provokatif hareketini kınıyorum” dedi.

İşçiler yemekhaneyi de protesto ederek yemekhaneden yemek yemediler.

Eylemin ardından direniş çadırına geçildi ve ziyaretçilerle sohbet edildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*